Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Batı Karadeniz’in batısı, İç Anadolu’nun kuzeyi, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Bilecik, Kayseri, Aksaray, Niğde, Osmaniye, Kahramanmaraş, Mardin, İzmir’in kuzey, Manisa’nın doğusu, Balıkesir’in güney kesimleri, Adana’nın güney ve doğu kesimleri ve Diyarbakır ve Batman’ın güney çevrelerinin yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Marmara ve Ege Bölgelerinde toz taşınımı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmakta.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genel olarak güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Güney Ege’de ara ara kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı 18

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

Malatya'da deprem: Çevre illerden de hissedildi! Malatya'da deprem: Çevre illerden de hissedildi!

İzmir: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde kuzey kesimleri yerel sağanak yağışlı 24

Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21

Antalya: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 21

Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 15

Trabzon: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 13

Erzurum: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 4

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinde güney kesimleri sağanak yağışlı 15