Bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır,  “Erzincan’ı, hemşerilerimizin layık olduğu bir şehir haline getirmenin mücadelesini dün olduğu gibi bugün de vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yıldırım Akbulut adına panel düzenlendi. Panelde Akbulut anlatıldı Yıldırım Akbulut adına panel düzenlendi. Panelde Akbulut anlatıldı

Çakır, sözlerine şu şekilde devam etti: “Demokrasi, hepimizin bildiği üzere 5 yılda bir de olsa, yeri geldiğinde olağanüstü durumlar olduğunda da olsa, insanların seçme ve seçilme hakkına sahip olmalarından dolayı tercihlerini kullandıkları önemli bir haktır. Bugün geldiğimiz noktada malesef geçtiğimiz yıllarda ortaya konulan yönetim tarzının Erzincan halkı tarafından çokta benimsenmemesine rağmen ve sebebi hiçbir şekilde ifade edilmeden “Biz bu şekilde karar verdik, siz bu belediye başkanına destek vereceksiniz” anlayışıyla 2024 yılında ne yazık ki önümüze böyle bir tablo çıktı.

"Verilen cevaplar insanları tatmin etmedi"

İnsanların büyük bir bölümü bu durumla alakalı olarak bizlere de, siyasi parti yöneticilerine  ve beraberinde bu işe karar verenlere de nedenini sordular. Ancak, gelin görün ki bugüne kadar öyle bir soruya ne cevap verildi, ne de verilen cevaplar insanları tatmin etti. Bu konuyla alakalı olarak herkesin tercihlerini, düşüncelerini ortaya koyacağı seçme ve seçilme hakkının gereği olan sandık önüne konulduğunda kullanılacakları tercihleri doğal seyretsin. 20 Şubat tarihine kadar verilmiş olan bu karar, birçok bölgede tartışılırken mahallelerde bu sorunun cevabı aranılırken, buna dair hiçbir cevap verilmemesinden dolayı hiçbir çalışma yapılmadı. Hemşehrilerinizi yaşadıkları mahallelere gidip, onların isteklerini düşüncelerini almak yerine, hiç kimsenin hak etmediği bir cevapla olayı geçiştirmeye çalıştılar. 20 Şubat tarihine kadar Erzincan'da hiçbir mahallede yönetimdeki arkadaşların bir çalışma yaptıklarını maalesef rastlayamadık. Biz milletin his ve duygularına tercüman olarak milletin iradesine o anlamda müdahale olarak gördüğümüz bu durumda açıkçası herkesin oyuna talip olmak ve yönetimde herkese eşit mesafede durabilecek bir pozisyonla bağımsız olarak aday olduk. Bağımsız olmamızın sebebi bütün farklılıkları bir araya getirerek yönetim anlayışını değiştirip görmezden gelinenleri görüp hizmet etmek” diye konuştu.