Erzincanlı genç yaşta kalp krizi sonucu hayatını kaybetti Erzincanlı genç yaşta kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Keçi sütü sabunu, son zamanlarda popülerlik kazanarak, doğal cilt bakım ürünlerinin arasına giren bir sabun olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal malzemelerle üretilen keçi sütlü sabun, cilt sağlığına birçok fayda sağlar. 2.dünya savaşı sonrası meydana gelen ve kazanlarda kaynatılıp soğutularak yapılan bu sabunlar, her geçen gün daha teknolojinin etkisine girerek çeşitlenmiştir. Keçi sütü ile hazırlanan bu sabun, cilt bakımı için son zamanların en popüler cilt bakımı ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Keçi sütü sabunu, ciltte oluşan siyah noktalarını temizlemeye yardımcı oluyor. Ayrıca keçi sütü özlü doğal sabunlar, düzenli olarak kullanıldığında cildin derinlemesine temizlemesine ve parlamasına etki ediyor. İçeriğinde bulundurduğu proteinler sayesinde akne ve sivilceye neden olan bakterileri, virüsleri öldürerek gözenekleri sıkılaştırıyor. Bu etkiyle birlikte kişinin cildi daha taze ve genç gözükmesine fayda sağlıyor. Keçi sütlü sabun üretildiği yer göre farklılık gösterse de genel olarak bolca keçi sütüne ek olarak, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı ve hint yağı gibi bitkisel yağları içinde barındırıyor.

Keçi sütü sabunun cilde faydaları nelerdir?

Siyah noktaları temizler: Keçi sütü sabunu düzenli kullanıldığında cildinizde oluşan siyah noktaları temizleyerek daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Ciltte oluşan siyah noktaların oluşumuna neden olan bakterileri temizleyerek cildinizi pürüzsüzleştirir.

Sivilce problemlerini azaltır: Bu sabunu düzenli olarak kullanan kişilerin kısa süre içinde cildindeki sivilce ve akne problemlerinin azaldığı tespit edilmiştir. Keçi sütlü sabun, cildinizi bakterilerden arındırarak sivilcelerin oluşumunu engeller ve cildinizin gözeneklerinin daha sağlıklı bir şekilde nefes almasını sağlar.

Cilt hücrelerini yeniler: Keçi sütü sabunu düzenli kullanıldığında cildin hücrelerini yenileyerek sivilce ve akne oluşumunu önler. Bu sayede, sivilce ve akneden şikayetçi olan kişiler için ideal bir cilt bakım ürünüdür.

Kuruluk yapmayan bir temizlik sağlar: Keçi sütü sabunu kullanan kişilerin cildinde zarar vermeyen ve kuruluk yapmayan bir temizlik sağlar. Ciltte oluşan iltihapları ve akneleri kurutur ve deriden temizlemesini sağlar. Ancak, kuru cilde sahip olan kişiler kuruluk hissettiğinde doğal nemlendiricilerle desteklenmesi önerilir.

Keçi sütlü sabun cildi beyazlatır mı?

Doğal malzemeler ile yapılan bu sabunu düzenli kullanımda cildin rengini eşitleyerek bir nebze olsun açacaktır. Özellikle de güneş lekelerinden ve sivilcelerden kaynaklı kararmalar, keçi sütü sabunu ile kullanımı ile giderilebilir.