Vatandaşlar güncel dolar kurunu merak ederken ‘Dolar artacak mı düşecek mi? Dolar ne kadar olacak?’ sorularını araştırıyor. Elinde doları olanlar dikkat! Dünyaca ünlü ekonomist üstüne basa basa uyardı. Dolar 7 lira birden inecek. O tarihte önce satan kazanıyor. İşte ayrıntılar haberimizde…

Merkez Bankası’nın faiz artırımından sonra çok hızlı artan dolar kuru 28.16 TL’yi geçmiş durumda. Dolardaki ani artış yatırımcıları korkuturken ‘Dolar yine de artacak mı? Dolar 30 TL’yi geçecek mi?’ soruları araştırılıyor. Dolara yatırım yapanlar dikkat! Dünyaca ünlü ekonomist üstüne basa basa uyarıyor. O tarihte dolar ani düşüşe geçecek. Dolar 7 lira birden inecek!

DOLARA ALANLAR DİKKAT! ÜNLÜ EKONOMİSTTEN ÇARPICI TAHMİN

Dünyaca ünlü ekonomist Robin Brooks, dolar ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Orta Doğu'da başlayan İsrail ve Filistin savaşı ile birlikte doların yükselmesinin normal olduğunu belirten Brooks, Türk Lirası'nın serbest dalgalanmasına izin verilmesi durumunda ilk etapta keskin bir düşüş yaşanabileceğini belirtti. Ancak bunun sadece ilk tepki olduğunu ve Türk Lirası'nın daha sonra güçleneceğini savundu. Brooks, doların 21 TL seviyesine düşeceğini öne sürdü.

dolar inişte

O TARİHTE DOLAR 7 LİRA BİRDEN İNECEK

Motorine neler oluyor? Bir indirim daha geliyor ! Motorine neler oluyor? Bir indirim daha geliyor !

Robin Brooks'un açıklamaları, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in önceki açıklamalarını hatırlattı. Mehmet Şimşek, yabancı yatırımcıların Türkiye'ye geri döneceğini ve bu sayede doların düşeceğini ifade etmişti. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Brooks, şu ifadeleri kullandı:

"Türk Lirası için gerçeğe uygun değerimiz $/TRY 21,00'dır. Bu çoğu kişiye çılgınca geliyor ve eğer Liranın serbestçe dalgalanmasına izin verilirse keskin bir düşüş yaşanacağına dair çok az şüphe var. Ancak bu yalnızca ilk tepki olacaktır. Lira daha sonra güçlenecek. Türkiye'de derin bir değer var"