Erzincan Devlet Su İşleri Misafirhanesi ve Lojmanları Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıyor.

Devlet Su İşleri Misafirhanesi ve Lojmanlarının yerine ne yapılacağı konusunda vatandaşlar merak ediyor.

Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu, kütüphane sokağı ile ilgili düşüncelerini basın mensupları ile paylaşmıştı. Şemsiyeli sokak projesi anlatıldı.

Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı

Vali Doç. Dr. Aydoğdu Erzincan ile ilgili düşüncelerini paylaştı. İlk olarak Erzincan halk kütüphanesi önünden geçen sokak ile ilgili paylaştığı bilgilerde, Yıkım kararı olan binaların hepsi yıkılacak.

Kültür sokağı olarak adlandırılan sokak şemsiyeli sokak olarak renklendirilmesi hedefleniyor. Sokağa estetik ve ahenk katılması amacı hedefleniyor. Millet bahçesin şehir merkezinde yetersiz kalıyor. Ailelerin kitap okumaları için huzurlu bir ortam oluşturulacak. Yaşam merkezleri ile Erzincan’da yeni ve huzurlu alanlar oluşturulacak.

Vali Aydoğdu düşüncelerini basın mensupları ile paylaşmasının ardından yaklaşık 2,5 ay gibi bir zaman geçtikten sonra İnönü mahallesinde bulunan Erzincan halk kütüphanesi sokağındaki DSİ’ ne ait olan misafirhane ve aynı alanda DSİ konutları, kentsel dönüşüm kapsamında sökülmeye başlandı.

Kaynak: Haber Merkezi