TC Candler ve Independent Critics tarafından her yıl düzenlenen ve dünyanın en prestijli güzellik listelerinden biri olan 'Dünyanın En Güzel 100 Kadını' listesi, bu yıl da açıklandı. Yurt dışında hayran kitlesi gün geçtikçe artış gösteren üç Türk güzel de listede yer alan isimler arasına girerek Türkiye’yi temsil etti. Dünyanın en güzel 100 kadını listesi her yıl düzenli olarak yayınlanmaya devam ediyor. Dünya çapında hayran severlerin yakından takip ettiği bu liste, güzellik endüstrisinde en çok tanınmış isimlerin bir araya gelmesine olanak sağlıyor. Listede yer alan güzel kadın isimlerin bu zamana kadar kariyerleri, tarzları, yaşantıları ve dış görünüşleri oldukça gündeme gelerek konuşuluyor. Dünyanın pek çok yerinden ünlü isimlerin yer aldığı bu listede sık sık Türk güzellerini de görüyoruz! Geçtiğimiz sene 5 Türk güzel oyuncunun yer aldığı bu prestijli listede bu yıl sadece 3 isme yer aldı. Bu liste için yapay zekanın bile en güzel kadınlar listesinde yer verdiği ve altın oran vererek seçmiş olduğu Sydney Sweeney, 60. sıraya yerleşmeye hak kazandı. Sydney Sweeney hayranları bu duruma sinirlenirken Türk güzel ünlü kadınlar, Sweeney'den önde yer aldı.

İşte 'Dünyanın En Güzel 100 Kadını' listenin ilk 10'unda ki kişiler;

1. Jasmine Tookes

2. Nancy Jwewl Mcdonie

3. Lisa

4. Dasha Taran

5. Dasha Taran

6. Ivana Alawi

7. Yael Shelbia

8. Mai Omar

9. Nana

10. Tzuyu

Listede Türkiye'den o isimler yer aldı! İşte detaylar…

Bu yıl "Dünyanın En Güzel 100 Kadını" listesinde yer alan Türk isimler arasında ise Sıla Türkoğlu, Özge Yağız ve Hande Erçel oldu.

33. Sıla Türkoğlu

Bu sene Show TV’de büyük başarı yakalayan “Kızılcık Şerbeti” dizisindeki Doğa rolüyle akıllarda yer edinen Sıla Türkoğlu, listenin 33. sırasında yer alarak Hande Erçel'i geride bıraktı.

43. Özge Yağız

Bu listenin 43. sırasında ise Safir dizisindeki Feraye rolüyle hafızalarda yer edinen Özge Yağız yer aldı.

Hadise ile Lucas Torreira’yla ile ilişkisi mi var? İşte o yanıt… Hadise ile Lucas Torreira’yla ile ilişkisi mi var? İşte o yanıt…

53. Hande Erçel

Her sene Türkiye'deki isimler arasında listenin en başında yer alan güzel oyuncu Hande Erçel, bu yıl listeye 53. sıradan giriş yaptı.