Ece Uslu yeni sezonda ekrana dönmek için kolları sıvadı. Son olarak Şahane Hayatım’a konuk olan, profesyonel oyunculuğu ve güzelliğiyle kendisine hayran bırakan Uslu, Tims&B ile anlaştı. Güzel  oyuncu “Siyah Kalp” dizisinin başrolü oldu.

Ece Uslu

Ece Uslu Kapadokya’da çekilecek olan “Siyah Kalp” dizisinde “Sumru” karakterine hayat verecek. Uslu, ilk iki bölümünün yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın üstleneceği dizinin Samet’i Kerem Alışık‘ın partneri olacak.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 22.30.22

Ece Uslu kimdir?

Türkan Şoray: “Hayatımın dönüm noktası, kızım Yağmur’un doğumu” Türkan Şoray: “Hayatımın dönüm noktası, kızım Yağmur’un doğumu”

1974 yılında aynı zamanda şehrin kurtuluş günü de olan 9 Eylül tarihinde İzmir'de doğdu. Öğrenim yıllarında Ferhan Şensoy “Nöbetçi Tiyatrosu’nda bir sene boyunca oyuncu olarak görev aldı. Daha sonrasında “Başak Gürsoy Mankenlik Ajansı’na bağlı olarak fotomodellik ve reklam oyunculuğu yapan sanatçı, lise yıllarında ise iki yıl boyunca Esat ve Şahika Tekand’ın kurduğu “Stüdyo Oyuncuları” topluluğunda eğitimine ve sahne performanslarına devam etti. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol alan sanatçının televizyon izleyicisi ile ilk buluşması 1990 yılında TRT 1'de yayımlanmaya başlayan İz Peşinde adlı dizi ile gerçekleşti. Beyazperdeye ilk adımını ise 1991 yılında, Kadir İnanır'ın başrolünü oynadığı Ah Gardaşım filmi ile attı. Mehmet Aslantuğ ile birlikte rol aldığı, Bedii Faik Akın’ın Yalancı adlı romanının sinema uyarlaması kariyerinde bir dönüm noktası olmuştu. İlk başrolünü ise 1993 yılında Kıvılcım adlı filmde bir üniversite öğrencisini canlandırarak Tarık Tarcan ile paylaştı.1995 yılında TRT 1'de yayımlanan ve zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan Sahte Dünyalar adlı dizide de 200 bölüm boyunca rol alan sanatçı, 1997 yılında “Kara Melek”, 2000 senesinde Üç Kadın ve 2002 yılında başrolünü üstlendiği Zerda adlı dizilerdeki performansları ile başarısını perçinledi. 2012 yılında "Bulutların Ötesi" isimli projede yer alan Ece Uslu, 2013 yılında Karagül dizisi ile gerek Türkiye'de gerekse birçok ülkede canlandırdığı "Ebru" karakteri ile sevenleri ile olmakta. 1991 yılında Ah Gardaşım ve Diplomat 1992 yılında “Sarı Tebessüm” 1994 yılında Yalancı, 2000 yılında “Güle Güle”, 2004 yılında Büyü ve 2012 yılında Erik Zamanı adlı filmlerde rol alan Ece Uslu ayrıca “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler”, “Ayıp Ettik”, “Medya Maymunları” ve “Tom, Dick ve Harry” adlı tiyatro oyunlarında rol aldı. Ece Uslu, aynı zamanda Nedret Güvenç'in yeğenidir.

Editör: Haber Merkezi -BC