Emekli promosyonlarını yükselten talimat

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) emeklilere yapılacak promosyon ödemeleri ile ilgili aralarında özel bankalarında olduğunu 19 bankayla yeni protokol imzalandı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilerin promosyon ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan, promosyon ödemeleri ile ilgili açıklamasında, “ Kamu bankaları aylığa göre 8- 12 bin lira arasında belirledi. Diğere bankalarında bu rakamların altında kalmayacağına inanıyorum.” İfadelerini kullandı.                      

OGM 124 Sözleşmeli personel alacak! En az lise mezunu! Müracaatlar başladı OGM 124 Sözleşmeli personel alacak! En az lise mezunu! Müracaatlar başladı

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), Başkan Erdoğan’ın talimatı çerçevesinde aralarında özel bankalarında bulunduğu 19 banka ile yeni protokol imzaladı. Bu çerçevede emeklilere ödenecek promosyonlarda büyük artış yaşanarak yaklaşık iki katına yükseltilerek 8- 12 bin lira arasında değişecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklilere yapılacak promosyon ödemelerime ilişkin yeni protokolu duyurdu.

Emekli aylığı alan vatandaşlara ilişkin olarak promosyon ödemelerinin yaklaşık iki katına yükseltilerek 8 bin ile 12 bin lira arasında belirlendiği açıkladı.

Ölüm aylığı alan hak sahiplerine ise 5 bin lira promosyon ödeneceği bilgilisi duyuruldu.

Emeklilere bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emekli ve hak sahipleri bankalara başvuru yapmaları şartı aranmakta.

SGK, belirlenen miktarların asgari seviyede olduğu ve bankalar bu tutarı kendi uygulamaları çerçevesinde promosyon tutarlarını yükseltebileceklerini belirtti.

Protokol imzalanan bankalar şunlar:

Emekli promosyon ile ilgili promosyon imzalanan bankalar şunlar:

"Akbank T.A.Ş, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş, Denizbank A.Ş, Fibabanka A.Ş, ING Bank A.Ş, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş, Odea Bank A.Ş, QNB Finansbank A.Ş, Şekerbank T.A.Ş, T.C. Ziraat Bankası A.Ş, Turkish Bank A.Ş, Türk Ekonomi Bankası A.Ş, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş, Türkiye Garanti Bankası A.Ş, Türkiye Halk Bankası A.Ş, Türkiye İş Bankası A.Ş, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ve Ziraat Katılım Bankası A.Ş."

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. yeni promosyon limitlerini açıkladı:

Maaş tutar aralığı                           Promosyon tutarı

0-      9999 TL                                5.000 TL

10.000 – 14.999 TL                   8.000 TL

15.000 – 19.999 TL                   10.000 TL

20.000 TL ve üzeri                   12.000 TL

Emekliler için promosyon ödemeleri başladı

Başvuru şekli nasıl olacak?

Promosyon alabilmek için yapılacak başvuru, bankalardan veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

Bankalar emekli promosyonları için 3 yıl taahhüt şartı istiyor.

Emekli için daha fazla avantajı olan bir teklif olması halinde banka değişikliği yapılabilecek.

Birden fazla emekli maaşı alanlar ayrı ayrı promosyon almak için başvuru yapabilecek.