Emeklilere özel indirim müjdesi! Kampanyalar başlıyor

Bakan Işıkhan, milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren kararı açıkladı. Işıkhan, emekliler market, ulaşım, GSM operatör ve kargoda özel indirim müjdesi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “ PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde, Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız.” Dedi.

Bakan Işıkhan, ayrıca giyim mağazaları, zincir marketleri, kültür turları gibi birçok alanda emeklilere kolaylıklar sağlayacaklarını ifade ederk şunları söyledi;

Işıkhan, “Ayrıca Türkiye’nin önünde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye’yi şehir şehir dolaşmalarının temellerini atacağız.” dedi.

EMEKLİLER İÇİN ÖZEL İNDİRİM KAMPAYALARI

Başta Kamu bankaları olmak üzere emekli aylıklarına promosyon ödemeleri, emekli ve hak sahiplerinin aydığı maaş miktarına göre yaklaşık 2 katına yükselttiklerini belirten Işıkhan, sözlerine şöyle devam etti:

TUBİTAK Ortaokul öğrencileri projeleri yarışacak TUBİTAK Ortaokul öğrencileri projeleri yarışacak

Işıkhan, "SGK olarak, diğer bankalarla da kamu bankalarının miktarları asgari olacak şekilde promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerimiz, bankalara başvurarak bu promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kamu bankalarında başvurular bugün başladı.” Dedi

Bayram ikramiyeleri hususunda ise ne zaman yatırılacağı konusunda açıklamalarda bulunan Işıkhan şunları ifade etti:

 Işıkhan “Ayrıca emeklilerimize bayram ikramiyesi ödemeleri, Ramazan Bayramı öncesinde 2-5 Nisan arasında banka hesaplarına yatırılacak.” Dedi

Son olarak Işıkhan emekliler için son derece önemli olan alışverişlerde, seyahatte ve hayatın birçok alanında kolaylıklar ve indirim sağladıklarını belirterek, Işıkhan şu ifadelere yer verdi:

Işıkhan, “Bunun dışında, emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz. PTT AVM'de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde, Türk Hava Yolları'nda, TCDD'de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo'da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye'yi şehir şehir dolaşmalarının temellerini atacağız. Bunun gibi emeklilerimize imtiyaz sağlayan birçok uygulamayı emekliler yılı kapsamında günbegün kamuoyuyla paylaşacağız." Dedi.