Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, emekli vatandaşların trenlerden yüzde 10 indirimli olarak faydalanabileceğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 Emekliler Yılı kapsamında bakanlığa ait trenlerde emeklilerin yüzde 10 indirimli seyahatten faydalanabileceğini söyledi.  Uygulanacak olan indirimin yıl boyunca geçerli olacağını söyleyen Uraloğlu, yüksek hızlı, ana hat ve bölgesel trenlerde uygulanacak olan indirimden faydalanabilmek için sadece emekli olunduğuna dair belgenin gösterilmesinin yeterli olacağını belirtti.

EMEKLİLERE TREN BİLETLERİNDE YÜZDE 10 İNDİRİM

Uraloğlu yapmış olduğu açıklamada; "Emeklilerimizin konforlu, ekonomik ve rahat bir şekilde seyahatlerini sağlamak için yüksek hızlı, ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz." dedi.

Asgari ücrete zam yok emekliye ise sadece enflasyon farkı var Asgari ücrete zam yok emekliye ise sadece enflasyon farkı var

TRENLERE EK SEFER

Abdulkadir Uraloğlu yapmış olduğu açıklamasında; "Yüksek hızlı tren hatlarında, 5 Nisan'dan itibaren başlayacak ek seferlerle 18 bin 84 koltuk kapasitesi artışı sağlayacağız." dedi. Diğer yandan ek seferler ile günlük karşılıklı sefer sayısı, Ankara- İstanbul hattında 13'ten 14'e çıkacak, Konya-İstanbul hattında 4'ten 5'e çıkacak. Ankara-Konya hattında Cuma ve Pazar günleriyle beraber Cumartesi günü için de seferler düzenlenecek. Hızlı trenlerdeki düzenlenecek olan yeni seferler, tatil dönemi sonrasında da devam edecek.