ERSİAD Saim Bahadır ile yola devam dedi

Erzincan Sanayici ve İşadamları DerneğiOlağan Genel Kurul Toplantısı 21.04.2024 Pazar günü saat 14.00'de Fatih / İskenderpaşa’daki Erzincan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Genel Kurulda, çoğunluğun sağlanmasının ardındanardından, Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi yapıldı ve Genel Kurulu Divan Başkanlığına EKEV Başkanı Sadık Ağca, Başkan Yardımcılığına Av. Habip Bozkurt, Kâtip Üyeler ise Ayhan Topaloğlu ve Fatih Ece’den oluştu.

Ersi̇ad 2024 Seçi̇m 5

İstiklâl Marşı ve Saygı duruşunun ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Mali Tablolar ile Denetim Kurulu raporunun okunarak ayrı, ayrı ibra edildi. Tahmini bütçenin görüşülerek onaylandı. Yıllık aidat ise 3.000 TL olarak belirlendi.

Tek liste ile gerçekleşen Genel Kurulda Saim Bahadır iki yıllığına tekrar başkan olarak seçilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Ayhan Topoğlu, Serkan Araz, Cumali Akdağ, Barış Sezer, Güngör Akkaya, Haluk Başaran, Hasan Hekimhan, İbrahim Güner, Mehmet Yıldız, Nejdat Güney, Ramazan Çoşkun, Sakine Tükek, Selami Taşpınar, Süleyman Güzel, Şevket Çalışkan ve Zafer Alsaç.

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri; Fatih Ece, Ramazan Karakaya, Berkan Turan Köroğlu, Muharrem Baltacı, Ümit Bayalan, Sinan Beyazıt, Aziz Kondur, Yılmaz Manav, Yavuz Erkan, Sinan Akçay, Yavuz Macit, Yasin Delioğlu, Cenkay Engin, Barış Ömer Uludağ, Serdar Elagöz, Atilla Koç, Ramazan Korkmaz.

Denetim Kurulu Üyeleri; Av. Habip Bozkurt, Hacı Emin Vural ve Serdar Can seçilirken Denetim Kurulu Yedek Üyeleri ise; Hüseyin Akdoğan, Mehmet Zaid Genç ve Ensar Bingöl’den teşkil edildi.

Ersi̇ad 2024 Seçim 3

EBYÜ'de yıl sonu sergisine büyük ilgi EBYÜ'de yıl sonu sergisine büyük ilgi

Gerçekleşen Genel Kurul sonrası bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Başkan Saim Bahadır,

“İliç’te meydana gelen elim maden kazasında,6 Şubat depreminde ve sınır boylarında şehit olan tüm vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Bugün burada derneğimizin genel kurul toplantısında bir araya gelmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu toplantı, derneğimizin geçmiş başarılarını değerlendirmenin yanı sıra gelecekteki hedeflerimizi ve yol haritamızı belirlemek için önemli bir fırsattır.

Derneğimizin kuruluş amacı, Erzincanlı iş dünyasını bir araya getirerek birlik ve dayanışma içinde hareket etmektir. Bu amaç doğrultusunda, birçok başarılı etkinliğe imza attık ve Erzincanlı iş dünyasının sesini daha yüksek duyurmak için çaba sarf ettik. Ancak, bu başarılarımızı daha da ileriye taşıyabilmek için birlikte daha fazla çalışmamız gerekiyor.

Bizler, yalnızca kendimize yönelik bir kazancın peşinden koşmak yerine, insanlığın ortak değerlerine katkı yapacak bir medeniyetin mensuplarıyız. Afrika'da açtığımız bir su kuyusunun, Anadolu'nun ücra bir köyünde inşâ ettiğimiz bir okulun, bir taş da benden olsun diyerek yaptığımız bir eserin yahut onlarca insanın geçimine vesile olan bir fabrikanın her biri aslında aynı kapıya çıkıyor; arkamızdan hayır dua ile yâd edilmek. Gökkubbede hoş bir sada bırakmadıktan sonra ve yarın hak divanında akıbetimiz hayr olmadıktan sonra bütün bu koşturmacanın ne anlamı olabilir?

Hacı Bektaş'ın kapısında, Yunus'un sözünde ve Aşık Veysel'in sazında hep aynı anlamı buluyor; aynı hissiyatı duyuyoruz “eline, beline, diline hâkim ol” diyen Pir Hacı Bektaş, “mal da yalan mülk de yalan/ al biraz da sen oyalan” diyen Yunus Emre ve “yarın mezara giren de sen altınsın ben tunç muyum” diyen Âşık Veysel hep aynı hakikati haykırıyor.

Gelecek dönemde, derneğimizin faaliyetlerini genişletereküyelerimize daha fazla fayda sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda, iş dünyasındaki güncel gelişmeleri yakından takip ederek üyelerimize danışmanlık ve destek hizmetleri sunmayı sürdüreceğiz. Ayrıca, Erzincanlı iş dünyasının potansiyelini artırmak için eğitim ve seminerler düzenleyerek üyelerimizin bilgi ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Bununla birlikte, derneğimizin büyümesi ve güçlenmesi için yeni üyelerin katılımını teşvik etmek de önemli bir hedefimizdir. Aynı hemşehrilik bağına sahip olan sanayici ve iş adamlarını derneğimize dahil etmek, networkümüzü genişleterek daha güçlü bir birlik oluşturmamıza yardımcı olacaktır. Bu doğrultuda, mevcut üyelerimizin çevrelerindeki potansiyel üyeleri derneğimize davet etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Erzincanlı iş adamalar derneği olarak hepimizin ortak sevdası derneğimizin faaliyetlerini ve iş adamlarımızın faaliyetlerini daha güçlü bir şekilde duyurmaktır. Ancak bu hedefe ulaşmak için birlikte çalışmamız ve dayanışmaiçinde olmamız gerekiyor. Sonuç olarak, önümüzdeki dönemde derneğimizin daha da büyümesi ve güçlenmesi için hep birlikte daha fazla çaba sarf edeceğiz. Yeni dönemde görev alacak arkadaşlara şimdiden çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca ERSİAD’ın “Köy Yaşam Merkezi Projesi’nin” tanıtımı yapıldı. Bir anonim şirket yapısında olması planlan projeye tüm ERSİAD ve EKEV Üyeleri ortak olabilecekler. Projeyle Erzincan’ın köy hayatı yeni nesillere aktarılırken, Erzincan’ın yöresel ürünleri tanıtılarak pazarlaması yapılacak.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan üyelerin ortak temennisi ise ahde vefa temalı oldu. Başkan Saim Bahadır ise “Gelecek dönemde bir dergi hazırlanarak, ERSİAD’ın kurulduğu günde bugüne kadar kim taşın altına elini koyduysa bu dergide yer alacağını” söyledi.

Haber : Özden Gazetesi / Hasan Fikri Bilgiç