Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi akşam poliklinikler hizmeti vermeye devam ediyor. Hangi bölümlerde ve hangi saatlerde hizmet veriyor?

Erzincan’da gündüz saatlerinde polikliniklere olan yoğun hasta sayılarını hafifletmek ve vatandaşa daha iyi hizmet vermek amacıyla bazı bölümlerde Ramazan ayında da ara vermeden akşam poliklinik hizmetleri verilmeye devam ediyor.

Erzincan’da vatandaşların özellikle ortopedi ve kardiyoloji polikliniklerinde gündüz saatlerinde ki yoğunluktan dolayı hem MHRS’den hem de hastaneden kendi imkanları ile bandrol alamadığı için tedavi olamayan vatandaşlara ayrıca bu bölümlerde akşam poliklinik hizmetleri de veriliyor.    

Ramazan ayında da akşam poliklinikleri devam ederken saatlerinde değişiklik yapıldı. Ortopedi ve kardiyoloji polikliniklerinde Ramazan ayına özel akşam poliklinikleri 20.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Vatandaşların iftarlarının açması dilenip hastaneye gelmesi arasında geçen zaman göz önüne alınarak akşam poliklinikleri 20.00 ile 23.00 saatleri arasında ayarlandı. Akşam poliklinikleri A blokta verilmektedir. Vatandaşlar A blok polikliniklere gelerek ister MHRS yoluyla isterse 20.00’da hastaneden almış olduğu bandrol ile tedavi olabiliyorlar.

HANGİ GÜNLER VE HANGİ POLİKLİNİKLER HİZMET VERİYOR

Erzincan Araştırma Hastanesi

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesinde Kardiyoloji bölümü, hafta için her gün akşam 20.00 ile 23.00 arasında hizmet veriyor. Kardiyoloji bölümü akşam polikliniklerinde hafta içi her gün tek doktor hizmet vermektedir.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesinde ortopedi bölümü ise hafta için her gün akşam 20.00 ile 23.00 arasında hizmet veriyor. Ortopedi bölümü akşam polikliniklerinde ise Cuma günleri hariç hafta içi her gün üç doktor hizmet vermektedir. Gündüz saatlerinde olan yoğunluğu azaltmak ve vatandaşın mağduriyetini gidermek için 3 doktor akşam poliklinik yapmaktadır.

Erzincan Araştırma Hastanesi3

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, vatandaşların sağlık ihtiyaçlarını giderme adına sürekli çalıştıklarını ifade etti.

Erzincan'da polisler öğrencilerle birlikte eğlendiler Erzincan'da polisler öğrencilerle birlikte eğlendiler

Başhekim Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız: “Erzincan Mengücek Gazi ve Araştırma Hastanesi olarak, sizlerin sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak adına sürekli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle gündüz saatlerinde polikliniklerimize olan yoğun talep nedeniyle bazı vatandaşlarımızın randevu almakta zorlandığını biliyoruz. Bu nedenle, Ramazan ayında da akşam poliklinik hizmetlerimizi devam ettiriyoruz.Ortopedi ve kardiyoloji polikliniklerimizde akşam poliklinikleri, 20.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet vermekte olup, bu sayede iftar sonrası hastanemize gelmek isteyen vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılamayı hedefliyoruz. Hastanemiz olarak sizlere en kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetini sunabilmek için çaba göstermeye devam edeceğiz. Sağlığınız bizim için önemlidir.” Dedi.