8-12 Mayıs 2024  tarihleri arasında Rize’de yapılan U13 Türkiye Badminton şampiyonasında Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulübü sporcuları Ferdi yarışmalarda 2. birincilik birde 3’lük aldılar.

Tek erkeklerde ve çift erkeklerde Kaan ERÇETİN iki Türkiye şampiyonluğu kazanırken yine çift bayanlarda Asya Çinkır Türkiye 3’üncüsü olarak şampiyonada büyük bir başarıya imza atılar.

Erzincan’ı temsilen şampiyonaya katılan Erzincan il özel iradesi spor kulübü takımlar kulüp sıralaması puanlamasında da 140 kulüp içerisinde Türkiye 3’üncüsü olmuştur.

Erzincan'da bugün havalara dikkat! Tedbiri elden bırakmayın... Erzincan'da bugün havalara dikkat! Tedbiri elden bırakmayın...

Badminton Türkiye 3.Sü 2

Başarıyla ilgili bilgi veren Erzincanlı Milli Takım Antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin şu açıklamalarda bulundular: “ Büyüklerde olduğu gibi küçük sporcularda da   başarıyı yakalamaya çalışıyoruz Erzincan Gençlik Spor il Müdürlüğümüzün ve Erzincan İl Özel İdaresinin bize maddi ve manevi katkıları bu başarıda çok büyüktür  gene Erzincan Türk Telekom spor kulübümüzde Badmintona verdiği destekle Ülkemizi uluslararası alanda başarı kazandıran sporcular yetiştirmemizde büyük payı vardır. Biz birlik ve beraberlik içinde Erzincanlı sporcularımızı Milli takımlara kazandırmaya deva edeceğiz inşallah.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi - A