Tarım şehri olan Erzincan’da lavanta üreticiliği için çalışmalar devam ediyor. Süs bitkilerinden lavanta Erzincan’a yeni bir hava kattı.

Erzincan’da Ulalar Yerleşkesi ve Ekşisu Bölgesi'nde 30 dönümlük alanda kurulan lavanta bahçesi, ilgililer tarafından üretilmeye devam ediyor.

 Lavanta bahçelerinin oluşturulmasıyla birlikte, Erzincan'ın benzersiz coğrafyasında lavanta yetiştiriciliğinin potansiyelini artırmayı hedefleyen Erzincan Belediyesi, bölgedeki tarımsal çeşitliliği zenginleştirmeyi amaçlıyor. Lavanta, hem görsel estetiği hem de aromatik özellikleriyle bölgenin tarımsal ve turistik değerine katkıda bulunacak.

Erzincan Lavanta Kokacak. Üretim Çalışmaları Sürüyor 2

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, lavanta bahçelerinin oluşturulmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Doğal güzelliklerimizi koruma ve turizm potansiyelimizi artırma adına lavanta üretimine önem veriyoruz. Bu projelerimizle şehrimizi lavanta üretiminin merkezlerinden biri haline getirmeyi planlıyoruz." dedi.

Lavanta bahçeleri sadece görsel bir güzellik sunmakla kalmayacak, aynı zamanda yerel ekonomiye de katkı sağlayacak. Üretimin artmasıyla birlikte istihdam olanakları genişleyecek ve tarımsal gelirlerin artırılmasına destek olacak.

Erzincan Lavanta Kokacak. Üretim Çalışmaları Sürüyor 1

Bu Kur'an Kursunda beş yılda 119 kişi hafız oldu Bu Kur'an Kursunda beş yılda 119 kişi hafız oldu

Erzincan Belediyesi lavanta üretimiyle ilgili çalışmalarını hayata geçirilmesiyle, Erzincan'ın lavanta üretimindeki potansiyeli önemli ölçüde artacak ve şehrin tarımsal çeşitliliği zenginleşerek turistik cazibesini güçlendirecek.

Editör: Haber Merkezi - A