AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan’da inşası devam eden ve sona yaklaşılan 500 yataklı Erzincan Devlet Hastanesi hakkında sorularımızı yanıtladı.

Erzincan gazeteciler cemiyetine gelen Milletvekili Karaman’a Erzincan-net internet sitesi olarak yönetilen  sorularda; “hastane inşaatı ne zaman bitecek ve hizmete başlayacak? Hastane personel alımı ne zaman gerçekleştirilecek? Devlet hastanesi mi, Araştırma hastanesi olarak mı hizmet verecek?  Sorularını cevapladı.

Rektör Levent’ten akademisyenlere ziyaret Rektör Levent’ten akademisyenlere ziyaret

PERSONEL ALIMI GÖRÜŞÜLECEK

Karaman; “Sağlık bakanımızla her zaman görüşüyoruz. Hastaneyi hıza açmaya çalışıyorlar. İç döşemelerini bitirdikten sonra açacaklar. Ama bizim isteğimiz, yeniden bir hastane olsun istiyoruz. Sağlık bakanlığı da hali hazırda çalışan personelinde değerlendirerek, belki önceki hastaneden de yardım alarak açmak istiyor. Henüz buna karar verilmedi. Bu alınan elemanlar şuan da Türkiye genelinde sağlık ihtiyacı olan elamanlardır. Yeni hastane için henüz şuan plan yapılmadı. Bu konuyu daha sonra sağlık bakanımızla görüşeceğiz.”

DEVLET HASTANESİ Mİ YOKSA ARAŞTIRMA HASTANESİ Mİ OLACAK?

Karaman; “İki tane yöntem var. Birisi Araştırma hastanesine bağlı olarak ikisine de aynı başhekimlikle yürütülecek şekilde, diğeri ise ayrı ayrı açmak. Biz ayrı ayrı açılsın istiyoruz ama Sağlık bakanlığı diyor ki, ikisi birden açılınca yatak sayısı nüfusa göre fazla olacağı için doktorlara çok yoğun iş çıkmaz orada tutamayabiliriz. O hesabı yapıyorlar. Onu haftaya görüşeceğiz.”