Bölgesel Amatör Lig karşılaşması hafta sonu gerçekleştirilmişti. Erzincan Ulalarspor ile Kemahspor arasında yapılan baraj karşılaşması sonunda olaylar çıkmıştı.

Erzincan’ın komşu ilinde deprem tatbikatında sinir krizi Erzincan’ın komşu ilinde deprem tatbikatında sinir krizi

Erzincan Ulalarspor Kulüp Başkanı Selçuk Satıroğlu, kınama mesajı yayımladı.

Satıroğlu: “Erzincan Ulalar Spor kulübü olarak, Haftasonu oynanan Ulalar Spor ve Kemah spor maçının içerisinde ve sonrasında. Kemah sporlu oyuncuların sporcularımıza, teknik heyetimize ve yöneticimize yönelik şiddet içerikli söylem ve davranışları kınıyoruz.

Sporun temel değerleri arasında saygı , adalet ve fair play yer alır. Sahalarda yaşanan her türlü şiddet, bu değerlere gölge düşürmektedir. Maç sonucundan bağımsız olarak, sporcuların, yöneticilerin ve hakemlerin birbirlerine karşı saygılı olmaları gerekmektedir. Bu tür davranışlar sporun ruhuna aykırıdır, Erzincan gibi hoşgörü ve kardeşliğin kalbi olan şehrimizin kabul edemeyeceği olaylardır.

Bu tür olaylar gençlere ve çocuklara kötü örnek teşkil etmektedir. Sporun birleştirici ve eğitici gücüne inanan bir kulüp olarak, bu tür olayların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz. Fakat futbol paydaşları tarafından ceza veya yaptırım olmadığı sürece bu tür olaylar yine devam edecek.

Ulalar Spor kulübü olarak fairplay ilkelerine bağlı kalmak, sporun ve şehrimizin saygınlığını korumak adına, bu tür davranışları sergileyen bireyleri ve kurumları kınama kararlılığımızı yineliyoruz. Şehrimizin ve sporun birleştirici ruhuna zarar veren her türlü olumsuz davranışın karşısında durmaya devam edeceğiz. Saygılarımızla tüm kamu oyuna duyurulur.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi - A