Erzincan’da 2024 yaz Kur’an kursları başladı. Yüzlerce öğrenci Erzincan’da, 1 Temmuz tarihi itibari ile 7 hafta sürecek olan Kur’an dersi ve ahlak değerleri eğitimleri alacak.

Erzincan'da trafik kazasında yaralılar boğulmaktan kurtarıldı(Video) Erzincan'da trafik kazasında yaralılar boğulmaktan kurtarıldı(Video)

Şemsettin Uçar camisinde eğitimlere başlayan öğrenciler burada hafızlığın temellerini alacaklar. Camide buluşan öğrencilere ilahiler söylendi. Şemsettin Uçar camisinde özellikle 3’üncü sınıftan 4’üncü sınıfa geçen öğrenciler kabul edilerek hafızlığa hazırlanacak. Hafta için her gün 9.00 ile 15.00 arasından eğitim verilecek.  Şemsettin Uçar Camisi İmam Hatibi Hamit Atalay, öğrencilere hoş geldin konuşması yaparak verilecek eğitim hakkında bilgiler verdi. Atalay: “2024 yaz kur’an kursumuz bugün itibar ile başlayacaktır. Rabbim rızasına muvaffak eyleye. Hayırlara vesile eyleye İnşallah. Şuanda mazlum mağdur kardeşlerimize de orada yaşayan çocuklarımıza da, kardeşlerimize de bu saatlerin lezzetini tatmayı nasip etsin İnşallah. Camimizde ki program şöyle, özellikle 3’ten 4’e geçmiş olan öğrencileri hafızlık temel eğitim alacağı bir program burası. Tamamen başlı başına bir proje. Sizlerin severek geleceğinizi inanıyorum. Sadece Kur’an eğitimi değil. Burada oturmanın kalkmanın adabı muaşeret bu kuralları öğrenmeye çalışacağız. Sizler yemek ve dondurmalar ikram edeceğiz. İnşallah güzel günlere naip etsin.” Dedi.

Öğrenciler alacağı eğitimlerden dolayı çok heyecanlı ve istekliler.

Editör: Haber Merkezi - A