Erzincan’da hava sıcaklıklarının artış göstermesiyle birlikte meyve ağaçları da çiçeklerini açtı. Çiçek açan meyve ağaçları kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

Filizlenen tomurcuklar ve ağaç dallarında açan çiçekler kartpostallık görüntüler oluştururken, ortaysa çıkan renk cümbüşü adeta büyüledi. Hava sıcaklığının artış göstermesiyle ağaçlarda açan çiçekler kente bahar havası getirdi.

Cemevi giderleri resmi gazetede yayınlandı. Hangi giderler karşılanacak? Cemevi giderleri resmi gazetede yayınlandı. Hangi giderler karşılanacak?

A W174901 09

“Erzincan’da kayısı ağaçları renk cümbüşü yaşatıyor”

Kayısı üretiminde Erzincan’da önemli bir yere sahip olan Üzümlü ilçesinde ise ağaçların çiçek açmasıyla adeta renk cümbüşü yaşanıyor.

İklimi ve coğrafi konumu nedeniyle 6 bin dekarda yıllık yaklaşık 10 bin ton kayısı üretiminin yapıldığı Erzincan’da çiçek açan kayısı ağaçları rengârenk görüntüleri ile dikkat çekiyor.

Manzaralık görüntüler oluşturan ağaçlar kayısı meyvesine dönüşerek dünyanın dört bir yanına dağıtımı sağlanıyor.

Erzincan'da her yıl Nisan ayı başlarından itibaren kayısı ağaçları çiçek açmaya başlıyor. Türkiye'de yaklaşık 17 milyon kayısı ağacı bulunurken, bu sayının yaklaşık olarak 380 bini ise Erzincan'da bulunuyor.