Cuma hutbesinin konusu ne? 23 Şubat Cuma Hutbesi! Beraat Gecesi Cuma hutbesinin konusu ne? 23 Şubat Cuma Hutbesi! Beraat Gecesi

“Erzincan’da hepimiz tek numara 112’deyiz”

112 çağrı merkezi personelleri Erzincan Cumhuriyet meydanında vatandaşlara el broşürü dağıttı.

 Acil durum çağrı numaralarının tek numarada birleştiğini anlatan 112 çağrı merkezi personelleri, vatandaşa tek tek el broşürü dağıtarak sistemin işleyişi hakkında bilgiler veriler.

112 Çağrı merkezi personeli yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“Vatandaşımız henüz 112’i bilmiyor. 112’in içeriliğini bilmiyor. Hayla farklı numaraları arayanlar var. Hepsini aradıklarında bizim çağrı merkezimize düşüyor ama, şöyle bir şey var. 155 arayan vatandaş polis ile görüştüğünü zannediyor. Bu sefer aksi dönüşler oluyor. İşte size anlatıyorum polise de tekrar anlatıyorum. Biz bunu önlemek için tanıtım yapıyoruz. 122’in ne olduğunu anlatıyoruz. Bakanlığımızın gönderdiği broşürler var. Onları dağıtıyoruz. Tanıtım amaçlı. Artık bütün acil durum numaralarının itfaiye, orman, afat, sahil güvenlik, emniyet, jandarma, sağlık hepsi, artık tek numarada birleştiğini anlatmak. 112’i arayan vatandaşlarımız ön çağrıyı açan personelimize kısa bir bilgi verse olayla alakalı adres teyidi yapıldıktan sonra olayla ilgili hangi ekip gerekli ise zaten aktarıyorlar. Bu işleyişin bilinirliğini artırmak için çalışıyoruz. Bizim amacımız bu. Broşürlerde 112 nedir var, hangi durumlarda 112 aranır var, acil durumda ne yapmamız gerekir var, deprem zamanında ne gibi hazırlık yapmalıyız gibi bilgiler var. “ dedi.

112 Çağrı Merkezi Acil Durum