Zorunlu kış lastiği uygulamasını beklemeyen Erzincanlı sürücüler, oto lastik dükkânlarının önünde uzun kuyruklar oluşturdular. Sabahın ilk saatlerinde işe koyulan ustalar, geç saatlere kadar lastik değişimi yaparak, araçların kışa hazırlık muayenelerini yapıyorlar. Aracının lastiğini değiştirmek için oto lastik dükkânının yolunu tutan Cemal Doğan isimli vatandaş, "Kar yağmadan tedbirimizi almak istedim. Sıramızı bekliyoruz, sıramız geldiği zaman lastiklerimizi değiştirip, gideceğiz" dedi.

Senelerdir oto lastik işini yapan  usta Mesut Onay, lastik değişim fiyatlarının aracın modeline, büyüklüğüne göre değişkenlik gösterdiği ifade etti.  Fiyatların 300 ile 500 lira arasında olduğunu söyleyen Onay,  kar yağışını gelmeden kışlık lastiklerini bir an önce değiştirmesi çağrısında bulundu.

İliç'te su tahliye çalışmaları devam ediyor İliç'te su tahliye çalışmaları devam ediyor

 Onay, "Kış mevsimi geldiğinden dolayı dükkanımızda çok ciddi yoğunluk var. Normalde 1 Aralık 2023 tarihinde lastikleri değiştirmeye başlıyoruz ama Erzincan’da mevsim şartları anormal seyrettiğinden ötürü her an kar yağışı olabilir, müşterilerimizde bunu bildiğinden dükkanlara akın etmeye başladılar. Biz de çalışanlarımızla hep bir elden müşterilerimize hizmet etmek için canla, başla çalışıyoruz. Lastik değişim ücretleri 300 liradan başlayarak, aracın özelliklerine göre 500 lirayı bulabiliyor. Müşterilerimiz kar yağışını beklemesinler, uygun olduklarında kışlık lastiklerini taktırmaya gelsinler. Biz çalışanlarımızla, müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek çalışıyoruz. Sabahın ilk saatlerinde işe başladık, gece yarısına mesaimiz sürüyor. Şimdiden müşterilerimizi lastik değiştirmeye bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.