Kurban bayramına sayılı günler kala ve okulların tatile girmesine az bir süre kala otobüs seyahatini tercih eden vatandaşları firma yetkilileri uyardı.

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Erzincan otobüs terminalinde de yoğunluk maksimum düzeyde.  Hem Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması hem de ardından okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte vatandaşlarında tatil planları yapmasına yol açtı. Tatillerini otobüs firmaları ile tercih edenlere firma yetkililerinden uyarı geldi.

Erzincan'da bugün havalara dikkat! Tedbiri elden bırakmayın... Erzincan'da bugün havalara dikkat! Tedbiri elden bırakmayın...

Otobüs biletleri satan firmaların uyarıları şu şekilde gerçekleşti: “hem bayram tatili hem de okulların tatile girmesi ile birlikte baya bir yoğunlu var. Araçlarda biraz yer sıkıntısı var. Otogar baya kalabalık. Hele ayın 13-14-15-16’sı gidişlerde ailelerin ve öğrencilerin gitmesi, dönüşlerde de 22 ve 23’ü baya kalabalık oluyor. Tavsiyelerimiz vatandaşlarımızın zamanında bilet almaları. Gideceği günü belirlemesi. Vatandaş bilet alıyor 13’üne geliyor ben 14’ünde gideceğim  bu sefer yer yok çok sıkıntı oluyor. Kararını verip biletini alması gerek.” Dedi.

EMEKLİ İNDİRİMİ UYGULANIYOR MU?

-         Emeklilerin indirimi yürürlüğe girdi uyguluyoruz. Ama şöyle bir durum var. Yazdığımız fiyatlardan değil, rayiç bedeli üzerinden indirim sağlıyoruz. Yüzde 20 hakları var. Örneğin Trabzon şuan 500 yazıyoruz ama 500’den yüzde 20 değil de rayiç 600 lira, 600 Lira’dan indirim yapıyoruz.   

Erzincan Otobüsü Terminal Müdürü Ziya Özer ise şu ifadelerde bulundu: “Otobüsler dolu vaziyette. Yolcuların daha önceden bilet alaları avantajdı. Şuan da bilet almak için gelenler zorluk çekeceklerdir mutlaka. Kurban bayramı öncesi gidecek olanların yoğunluğu var. Okulların tatile girmesi ile ilgili bir yoğunluk var. Üst üste geldi. Tabi bu bizim için bir avantaj. Yoğunluk açısından. Bizde burada daha sağlıklı ve daha güvenirli yolculuk yapmaları açısından elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Emniyet güçleri olsun, valilik olsun, belediye olsun bizim üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi - A