Erzincan’da Ramazanda gıda denetimleri arttırıldı

Ramazan ayı dolayısıyla halk sağlığı noktasında marketlerde, fırınlara ve şarküteri ürünlerinde gıda denetimleri arttırıldı.

TUBİTAK Ortaokul öğrencileri projeleri yarışacak TUBİTAK Ortaokul öğrencileri projeleri yarışacak

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi ekipleri tarafından ramazan ayır içerinde gıda denetimlerinin sıklaştırılarak aralıksız devam ettiği bildirildi.

Gıda denetim ekipleri, öncelikli olarak en çok tüketilen pide, et ve süt ürünleri gibi gıdaların üretiminin ve satışının yapıldığı işletmelerde denetim yapılarak, tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla resmi kontrolleri de gerçekleştirildi.

Ayrıca daha önce Erzincan Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin zincir marketlerine yönelik denetimleri ile ilgili haberimizde şunları belirtmiştik.

Erzincan’da faaliyet gösteren zincir marketlere yönelik yapılan denetimlerde Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri öncelikli olarak temel gıda ürünleri olmak üzere vatandaşların her alanda sağlıklı ve kaliteli hizmet alması amacıyla denetimlerini sürdürüyor.

Erzincan Zabıta Ekipleri

Markerlerdeki fiyatları mercek altına alan ekipler, ürünlerin son kullanma tarihi ve etiket kontrollerini gerçekleştirildi. Ekipler, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılması durumunda gerekli ihbarların yapılması bilgisini verdi.

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Polat, yapılan denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Zabıta ekiplerimiz, sorumluluk sahasında düzenli olarak denetim yapıyorlar, Ramazan ayında da vatandaşlarımızın yoğun şekilde alış veriş yaptıkları marketlerde denetimlerimizi sürdürüyoruz. Genel anlamda olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Vatandaşlarımızın hakkını korumaya yönelik çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Zabıta Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” dedi.