Erzincan'da 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' etkinlikleri kapsamında yılsonu sergi açılışı İl Millî Eğitim Müdür Vekili Murat DEMİR, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ile davetlilerin katılımıyla Erzincan Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi.

Doğu’nun bitkisel üretim karnesi, Erzincan hızla gelişiyor Doğu’nun bitkisel üretim karnesi, Erzincan hızla gelişiyor

447962418 474598511622559 8998727750407276348 N

El sanatları, giyim üretimi ve moda tasarımından, filografi, rölyef, resim ve ahşap yakmaya kadar yıl boyunca üretilen eserlerden sergi salonuna sığmayıp taşan yüzlerce eserin sergilendiği açılışta konuşan Demir, "Hayat boyu öğrenme kurumlarımızın 7’den 70’e toplumun bütün kesimlerine hizmet üreten bir çalışma alanı bulunmaktadır. Bu kurumlarımız toplumun ve bireyin ihtiyaçlarına göre sürekli güncellenen kurslarımızla halkımıza hizmet etmektedir. Bu noktada her yaştan vatandaşlarımıza bu hizmetleri vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Kapsamında yapılan yılsonu etkinlikleri ile düzenlenen sergi de emeği geçen tüm yönetici, öğretmen, usta öğretici, kursiyer ve tüm personeli tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.

Davetliler eserleri yakından inceleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. Hafta boyunca süren etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar, Halk Eğitimi Merkezinii ziyaret ederek eserleri yakından inceleyebilir ve kurslarla ilgili bilgiler alabilirler.

 

Editör: Seher Özbilir