Karaman'dan İliç'teki kayıp 9 işçi ile ilgili açıklama! Karaman'dan İliç'teki kayıp 9 işçi ile ilgili açıklama!

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Erzincan’da  SİBERAY Farkındalık Eğitimleri programı kapsamında esnaflara ve experlere güvenli mobil bankacılık kullanımı ve dolandırıcılık konularında faaliyetler düzenlendi.

Erzincan’da S İ B E R A Y Farkındalığı Oluşturuldu4

Sanayi bölgesinde yer alan başta experler ve esnaflara, dolandırıcılık olaylarından korunmalarına yönelik olarak Güvenli Mobil Bankacılık Kullanımı ve Dolandırıcılık (Araç Alım Satımı) konularında farkındalık faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Erzincan’da S İ B E R A Y Farkındalığı Oluşturuldu2

SİBERAY NEDİR?

EGM Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca yürütülen çalışmalarla toplumdaki kişilerin interneti ve teknolojiyi güvenli, faydalı ve etkili bir şekilde kullanmasını sağlamaya yönelik faaliyetler, içerikler, çalıştaylar, çevrim içi aynı zamanda  çevrim dışı konferanslar yapılarak ürünler geliştiriliyor.   Bu sayede örf, adet ve milli kültüre bağlı nesillerin yetiştirilmesinde katkı sağlanması hedefleniyor. Özellikle salgın sürecinde artan internet kullanımında Siberay ile toplumda güvenli internet, teknoloji bağımlılığı ve siber farkındalık konularında bilimsel temellere dayanan çalışmalarla da farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.