Hava alanından kendilerini tercih eden müşterileri hava alanının içerisinden alamadıklarını belirten Taksi Esnafı Ali Erkılıç, yolcu alabilmek için 500 metre yol yürüdüklerini ve müşterilerinin mağdur olduğunu söyledi.  

Ali Erkılıç,” Şu an işlerimizin durumu çok kötü durumda.  Hayat pahalılığından dolayı işlerinde durumu kötüleşiyor. Bir de Erzincan’da sürekli müşterinin az olmasıyla kaynaklı bir durum.  Kış sezonu olduğu için bu mevsimde işler zaten düşüyor.  Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı'ndan bizi tercih eden yolcuları alamıyoruz. En büyük sorunumuz budur.  Erzincan Yıldırım Akbulut Havaalanı yönetiminden kaynaklı mı  bilmiyorum. Ama biz havaalanından yolcu alamıyoruz.  Daha önceden alabiliyorduk. Şu an yasaklandığı için yolcu alamıyoruz. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz.  Çünkü gecenin belirli saatlerinde yolcudan telefon geliyor ve müşteriyi alamıyoruz.  Sadece havaalanında bulunan taksiciler havaalanın içerisinde oluyor. Bizler ise yolcu alabilmek için sadece 500 metre yol yürümemiz gerekiyor. Eskiden böyle bir uygulama yoktu.  Biz onların müşterilerini alma gayesinde değiliz. Sadece bizi çağıran müşterileri ve yakınlarımızı almak için Erzincan Yıldırım Akbulut havaalanına girme hakkımızın olmasını talep ediyoruz. Bir diğer sorun ise Erzincan havaalanına yolcuyu götürüp, müşterisiz çıkma uygulamasıdır. Eğer boş çıkılmıyorsa, cezai işlem yapılıyor.” dedi

Erzincan’da Taksiciler Hava Alanı Uygulamasından Şikayetçi2

“BENZİNİN ARTMASIYLA TAKSİLER ARTIK TECİH EDİLMİYOR”

Benzin fiyatlarına yapılan son zamlardan sonra indi- bindi ücretinin 90 TL olmasıyla vatandaşlar, toplu taşımayı tercih ediyor.

Erzincan’da 1 yılda 394 çift boşandı Erzincan’da 1 yılda 394 çift boşandı