Erzincan'da 5 günlük hava tahmin raporuna göre bugün itibariyle gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bugün Erzincan’da gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak, en yüksek sıcaklık 30°C ve en düşük 19°C olarak ölçüldü. Rüzgâr bugün genellikle orta şiddette ve güneydoğudan 8 km saat hızla esecek. 

Erzincan'da Salı günü itibariyle gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan açıklama

Öten yandan, yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile Ankara’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Güney ve iç kesimlerde toz taşınımı beklenmektedir.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları güney ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40 -60 km/saat) esmesi bekleniyor.