Erzincan’da anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimi verildi Erzincan’da anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimi verildi

Erzincan Mengücek Gazi ve Eğitim Araştırma hastanesinde hizmet veren Hasta İletişim Birimi hastalara hangi konularda hizmet veriyor?

Konu hakkında bilgi veren Hasta İletişim Birim personeli Aybüke Erden, hasta memnuniyetinin sağlanması yönünde istek ve beklentilerini karışılacak şekilde hastane idaresi ile iletişim kurması  olduğunu ifade

Aybüke;”Hasta İletişim Birimi çalışılan tüm kurumlarla gerekli olan ilişkileri sağlayıp bu ilişkilerin devamlılığını kontrol eder hasta memnuniyetini sağlama ya odaklanmış, hastaların isteklerini ve beklentilerini karşılayarak hastane idaresi ile iletişimi sağlar.Hasta ve yakınlarını kurumun işleyişi ile ilgili bilgilendirir. Başvuranların bilgilerini alır ve yapılan tüm başvuruları kayıt altına alır. Sorunlara çözüm odaklı ve tarafsız yaklaşır. Hemen çözümlenebilecek sorunlar için gerekli yönlendirmeyi yapar.

Hasta İletişim çalışanı, hasta ile sağlık kuruluşu arasında yaşanan problemlerin çözümüne aracı olmak ve hasta memnuniyetini sağlamaktan sorumludur. Hastaların ve ailelerinin önceliklerini anlamak ve bu önceliklere göre uygun çözümler üretmek için çalışır. Hasta İletişim birimi çalışanlarının bazı davranışları öne alınmalıdır. Bunlar; ilgili olma, sabırlı olma, güler yüzlü ve hoşgörülü olma, saygılı olma, herkese eşit davranma, hastanın güven duymasını sağlama, yardım edici iletişim kurma, stres yönetimi, ön yargı durumu ve hastada bıraktığı imajıdır.