Vakıfbank, Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olarak müşterilerine 125.000 TL'ye kadar kredi verme fırsatı sunuyor. Krediye başvurmak isteyenler için gerekli şartlar ve geri ödeme ayrıntıları haberimizde.

Müşterilerin ihtiyaç kredisi talepleri karşısında kayıtsız kalmayan Vakıfbank 125.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. Bu ihtiyaç kredisini kullanan müşteriler nakit sorunlarını aşabilme imkanı buluyorlar. Ancak yine de kredi maliyetleri ve kredinin diğer koşulları merak konusu oluyor.

Vakıfbank'ın yeni ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşteriler 12 aya kadar vade imkanı bulabiliyorlar. Bu vade süresini aşmak ise Vakıfbank'ın inisiyatifinde değil. BDDK'nın belirlediği bu kurala tüm bankalar ve tüm müşteriler uymak zorundalar. 100.000 TL üzerindeki ihtiyaç kredileri müşterinin kredi skoru ne olursa olsun en fazla 12 ay vadeye bölünebiliyor.

Araba Alacaklar elini çabuk tutsun. İndirim yerini artışa bırakacak. Araba Alacaklar elini çabuk tutsun. İndirim yerini artışa bırakacak.

Vakıfbank müşterileri başvuru yapmaları halinde aylık yüzde 3,95 oranında faizle 125.000 TL ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu da ciddi bir maliyet gerektiriyor. Ancak diğer bankaların kredi maliyetleri incelendiğinde bu maliyetin bir miktar makul olduğu tespiti yapılabiliyor. Şu anda ihtiyaç kredisi piyasasında düşük maliyet bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Vakıfbank müşterileri ihtiyaç kredisi çekmeleri durumunda esnek ödeme imkanından da yararlanabiliyorlar. Bu şekilde müşteriler gelir akışlarına uygun gelebilecek ödeme planı tercih edebiliyorlar. Bu da kredi geri ödemelerinin biraz daha kolay olmasını sağlıyor.

Vakıfbank tarafından müşterilere sağlanan bir diğer imkan ise 3 ay taksit erteleme oluyor. Müşteriler tercih ederlerse kredi taksitleri 3 ay erteleniyor. İlk 3 ay ödemesiz dönemin ardından kredi taksitleri ödenmeye başlanıyor. Bu ödemesiz dönem ise toplam vade süresinden düşüyor. 12 ay vadeli ihtiyaç kredisinin 3 ayı ödemesiz olacaksa kredi maliyeti 9 ay vade üzerinden hesaplanıyor.


Vakıfbank 12 ay vadeli 125.000 TL ihtiyaç kredisini aylık 14.210 TL tutarında taksitle kullandırıyor.

Kaynak: Uşak Gündem