12 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-43” operasyonlarında 12 ülke tarafından kırmızı ve yeşil bültenle aranan 23 şüpheli Türkiye'de yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden, 12 ülke tarafından kırmızı ve yeşil bülten ile aranan 23 şüphelinin "KAFES-43" operasyonları dâhilinde Türkiye'de yakalandığını paylaştı.

Yerlikaya, "X" sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; İnterpol Europol Daire Başkanlığı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı'nın yaptığı çalışmalar sonucu İl Emniyet Müdürlüklerince, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Van olmak üzere toplam 6 ilde Almanya, Belçika, Bulgaristan, Güney Kore, Irak, İran, İsviçre, Kazakistan, Romanya, Rusya, Türkmenistan ve Ürdün olmak üzere 12 ülke tarafından haklarında Interpol’ün  Kırmızı Bülteni, Yeşil Bülteni ve Difüzyon Mesajı (Acil Yakalama Mesajı) arama kaydı olan  23 şahsa yönelik “KAFES-43” Operasyonları düzenlendi.

Otlukbeli'nde define avcısı kıskıvrak yakalandı! Otlukbeli'nde define avcısı kıskıvrak yakalandı!

Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin; Adam öldürme, Terör Suçları, Dolandırıcılık, Güveni Kötüye Kullanma, Kara Para Aklama, Suç Örgütlerine Üye olma, Uyuşturucu, Kaçakçılık suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edildi. İnterpol tarafından aranan ve Emniyetimizin yaptığı titiz incelemelerden sonra ülkemizde olduğu belirlenen 23 kişinin tamamı yakalandı. Emniyet güçlerimiz taramalarına devam ediyor. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum.”