İsrail’in uygulamış olduğu soykırama karşı 1000 civarında tekne 22 Kasım Çarşamba günü Türkiye’de olacak.

40 Farklı Ülkeden toplam 4500 denizci Gazze’ye ulaşmayı planlıyor.

İsrail’in vahşetine dur demek için Gazze’ye gidecek olan gemiler 23 Kasım’da Türkiye’den vira diyecekler.

Yapılacak  olan protesto organizasyonun Türkiye ayağından sorumlu  Volkan Okçu, denizden Filistinli mazlumlara kalkan olup onların çığlığını tüm dünyaya duyurmak istediklerini söyledi.

İLK ROTA KUZEY KIBRIS

Volkan Okçu Rusların  katılımın çok yoğun olduğunu 313 tekne ile geleceklerini, İspanyollar ise 104 tekne ile geleceğini Türkiye’den 12 tekne sahibinin katılacağını sayıların gittikçe artacağının umulduğunu belirtti.

Uluslar arası  hukuk kurallarına uyularak ve İsrail’in eline koz vermeden ilk etapta Kuzey Kıbrıs’a uğrayıp ikmaller yapıldıktan sonra İsrail’in Aştot limanına uğranacak.

Bu bir tepki ve İsrail’in insanlık dışı katliamına karşı sivil itaatsizlik eylemidir” dedi.

TEMKİNLİ OLACAĞIZ

Dünyanın dört bir yanından gelecek insanların eş ve çocuklarınıda yanlarına alacak aralarında politikacı,işadamı,akademisyen ,yazar,hukukçularda olacak.

Siyonist rejimin ikinci bir Mavi Marmara çılgınlığına teşebbüs etme şansını vermeyeceğiz.

Özellikle yatlar Amerikan, İngiliz, Lüksemburg, Rus, Alman, Polonya, İspanya ve daha birçok ülke bandıralı.Yanımızda çakı bile bulundurmayacağız.Uluslararası  karasularda İsrail’in müdahale şansı bulunmayacak.Gazze karasularına girdiğimiz zaman sadece arama yapabilirler.

Hedefemiz İsrail’e giden deniz ikmal hattını 1 hafta veya 10 gün kesintiye uğratabilmek.

Bunun için tüm hazırlıklarımızı yaptık bıkmadan yılmadan mücadelimizi yapacağız.Tabiki hukuk çerçevesinde yapacağız.

YAHUDİLERDE KATILACAK

Aramızda Siyonizme karşı dur diyecek Yahudi’lerde bulunacak.

Avrupa ve ABD’den  gelecek protestocular teknelerine  400 bin TL masraf ettiklerini belirten Okçu teknelerde mürettebatla birlikte  6-8 kişi bulunmakta. Bu etkinliğe onlarca Türk yatının da katılmasını arzu ederdim. 15 civarında seyretmesinden üzüntü duyduk.” 

Diğer bir husus ise  onca Batılı ülkeden böylesine yoğun ilgi olmasına rağmen Arap ülkelerinden hiçbir katılımın sağlanmaması.

İnanılmaz kaza: Ankara’da çöp kamyonu evin çatısına düştü! İnanılmaz kaza: Ankara’da çöp kamyonu evin çatısına düştü!

Beni hayal kırıklığına uğrattı. En büyük katılımın Körfez’den gerçekleşmesi gerektiği düşüncesini savunuyor ve rota tayininde Navionics sitemi ile hareket edeceklerini ve ortak akılla eylemi başarıya ulaştıracakları inancında.

Kaynak: Haber Merkezi