Jandarma Genel Komutanlığı 83 sürekli işçi alacak!

Jandarma Genel Komutanlığına 83 sürekli işçi alımı başvurularının 04.12.2023 – 08.12.2023 tarihleri arasında İşkur üzerinden yapılacağını açıklandı.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINA 83 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI:

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL ŞARTLAR:

A- ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDAN; KONFEKSİYON, TEKSTİL KONFEKSİYON, HAZIR GİYİM, GİYİM, KESİM, KADIN/ERKEK TERZİLİĞİ, MODA TASARIMI, MODA GİYSİ TASARIMI, TEKSTİL, GİYİM TEKNOLOJİLERİ, ERKEK/KADIN GİYİM MODELİSTLİĞİ, HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ, MODEL MAKİNECİLİK, MODELİSTLİK, GİYSİ KALIP TASARIMI VE ÜRETİMİ BÖLÜM/DALLARINDAN BİRİNDEN MEZUN OLMAK

B- KONFEKSİYON, TEKSTİL KONFEKSİYON, HAZIR GİYİM,GİYİM,KESİM,KADIN/ERKEK TERZİLİĞİ, MODA TASARIMI,MODA GİYSİ TASARIMI, TEKSTİL TASARIMI, GİYİM TEKNOLOJİLERİ, ERKEK/KADIN GİYİM MODELİSTLİĞİ, HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ,MODEL MAKİNECİLİK,MODELİSTLİK,GİYSİ KALIP TASARIMI VE ÜRETİMİ BÖLÜMLERİNDEN BİRİNE HAİZ KALFALIK (KALFALIK BELGESİ 3308 SAYILI MESLEKİ EĞİTİM KANUNUN 16. MADDESİ KAPSAMINA GÖRE DÜZENLENMİŞ OLACAKTIR) VEYA USTALIK YA DA USTA ÖĞRETİCİLİK(HANGİ BRANŞ/DALA İLİŞKİN ALINDIĞINA YÖNELİK USTALIK BELGESİ DE İBRAZ EDİLECEKTİR) BELGELERİNDEN BİRİNE SAHİP OLMAK

C-NOTER HUZURUNDA YAPILACAK KURA ÇEKİMİ,BELGE KONTROLÜ,SÖZLÜ/UYGULAMALI SINAV YERİ,TARİHİ VE SONUÇLARI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ RESMİ İNTERNET SAYFASINDAN İLAN EDİLECEKTİR (https://www.jandarma.gov.tr). AYRICA ADAYLARIN CEP TELEFONUNA SMS YOLUYLA

BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR. BU İLANLAR TEBLİĞ MAHİYETİNDE OLUP, ADAYLARIN ADRESİNE AYRICA BİR TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR.

D-ADAYLAR BELGE KONTROLÜNE GELİRKEN TC. KİMLİK KARTI VE BELGELERİNİ (DİPLOMA, KALFALIK, USTALIK, USTA ÖĞRETİCİLİK) ASILLARI İLE BİRLİKTE FOTOKOPİLERİNİDE GETİRECEKTİR.

Meslek Bilgileri: Meslek Deneyim Terzi

Öğrenim ve Kişisel Bilgiler

En Az Öğrenim Seviyesi: İlkokul

Bayburt’a vatandaşlar Hızlı Tren istiyor Bayburt’a vatandaşlar Hızlı Tren istiyor

En Fazla Öğrenim Seviyesi: Ortaöğretim (Lise ve

Dengi) Cinsiyet Yaş

Kadın 18- -35 (8.12.2005 - 4.12.1988 tarihleri arasında doğan kişiler)

Erkek 18- -35 (8.12.2005 - 4.12.1988 tarihleri arasında doğan kişiler)

Kura Bilgileri

Kura Yeri: BAHÇEKAPI MAH. FSM BULVARI ŞEHİT. ORG. EŞREF BİTLİS KIŞL

Başvuru Tarihleri ve Yeri

Jandarma Genel Komutanlığı işçi alımı başvuruları 4 Aralık-8 Aralık 2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (iŞKUR) üzerinden gerçekleştirilecek. İŞKUR İş İlan No (00007959363)