Sizleri bugün, eğlenceli ve ufkunuzu genişletecek olan bir uğraşa davet ediyoruz.“Kağıttan uçak yapımı” Kağıttan uçaklar çocukluğumuzun klasik oyunları arasında yer almaktadır. Günümüzde de  hala büyük küçük birçok kişiyi cezbetmektedir. Peki, kağıttan uçak nasıl yapılır?

Kağıttan Uçak Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Kağıttan uçak yapmak için gerekli malzemeleri bir araya getirmeniz gerekmektedir. İhtiyacınız olan malzemeler aşağıda listelenmiştir.

·         Kağıt

Uçak yaparken her türlü kağıt işinizi görebilir. Fakat, renkli kağıt kullanarak uçağın daha çok şık olmasını sağlayabilirsiniz.

·         Makas

Kesim işlemlerinde kullanabileceğiniz keskin bir makas elinizin altında bulunmalıdır. Makas kullanırken dikkatli olmanızı öneririz.

·         Kalem

Kağıdınıza tasarım eklemek veya katlama yerlerini belirlemek için bir kalem kullanmanız faydalı olacaktır.

Türk kahvesinin sağlığa faydaları: Gelenekten günümüze gelen lezzet Türk kahvesinin sağlığa faydaları: Gelenekten günümüze gelen lezzet

Adım 1: Kağıdı Belirle

Kağıttan uçak yapmak için uçağınızın tasarımına net bir şekilde vermelisiniz. Düz bir kağıt yaprak mı yoksa renkli bir kağıt mı kullanacaksınız? Belirlediğiniz tasarım şekline uygun kağıdı seçtikten sonra ise gerçek uçak tasarımınıza geçebilirsiniz.

Adım 2: Temel Katlama İşlemi

Uçağınızın ana gövdesini oluşturmak için temel katlama işlemlerine başlayın. Dikkatli bir şekilde işlemi yaparken oldukça titiz bir şekilde davranın. İki kenarı ortaya katlayarak ve ardından üst kısmı aşağı doğru katlayarak temel bir kağıt uçağı yapısını elde edebilirsiniz.

Adım 3: Kanatlar

Şimdi sıra kanatları eklemeye işlemine geldiniz. Uçağınızın sağlam ve dengeli olması için kanatları eklerken özen gösterin. İsterseniz kanatlara ekstra detaylar ekleyerek uçağınızı dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Adım 4: Kuyruk Ekleme İşlemi

Uçağınıza biraz denge katmak için kuyruğunu eklemeyi unutmayın. Kuyruk, uçağınızın düzgün bir şekilde havada kalmasına yardımcı olacaktır. Dilerseniz kuyruk ekleme işlemini yapmasınız.

Adım 5: Detay Ekleme İşlemi

Bu adımda ise uçağınıza detaylar ekleyebilirsiniz. Kalem veya renkli kalemler kullanarak uçağınıza desenler, özel semboller veya şekiller ekleyebilirsiniz. Uygulayacağınız bu adım ile birlikte uçağınızın şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

** Kağıttan Uçağınız Uçmaya Hazır!

Yaptığınız tüm işlemlerden sonra artık uçağınız tamamlandı. Şimdi uçağınız uçmaya hazır. Açık bir alanda veya odanızın içinde uçağınızı fırlatın ve keyfini çıkarın. İyi eğlenceler dileriz!