Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü'nden Dr. Arash Etemadi tarafından yürütülen 55.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada en şanslı ve en şanssız kan grupları belli oldu. 

A, B VE AB KAN GRUBUNA SAHİP KİŞİLERDE RİSK ORANI YÜZDE 9

 0 grubuna sahip olmayan kişilerin belirli hastalıklarda ölüm oranlarının %9 daha yüksek olduğunu tespit etti. Ayrıca, araştırma kapsamında kan grubu ile mide kanseri arasındaki ilişki de incelendi ve sonuçlar, A, B ve AB grubu kan taşıyan bireylerin 0 grubuna sahip olanlara göre mide kanserine %55 daha fazla yakalandığını gösterdi.

Ancak, bu durum 0 grubu dışındaki bireylerin kesinlikle hastalık riski taşıdığı anlamına gelmiyor. Beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite gibi diğer faktörlerin yanı sıra, kan grubunun da hastalık riskini etkilediği belirtiliyor. Özellikle, 0 grubuna sahip olan bireylerin birçok önemli hastalığa daha düşük risk altında olduğu vurgulanıyor.

Kan Grubu

A101’de Satışa Sunulan Kiwi Koltuk ve Halı Yıkama Makinesi Alınır mı? Özellikleri ve Yorumları A101’de Satışa Sunulan Kiwi Koltuk ve Halı Yıkama Makinesi Alınır mı? Özellikleri ve Yorumları

0 KAN GRUBUNA SAHİP KİŞİLER KANSERE KARŞI DAHA ŞANSLI

Daha önceki araştırmalar da, A ve AB kan gruplarının çoğu kanser türü için daha yüksek risk taşıdığını ortaya koymuştu. Öte yandan, 0 grubunun kansere karşı daha şanslı olduğu belirtildi.

Kanser türleriyle kan grupları arasındaki ilişkiye değinen araştırmalar, göğüs kanseri, beyin tümörleri, rahim kanseri, bağırsak kanseri, sindirim yolu kanseri, mide kanseri, pankreas kanseri, lenfoma ve lösemi, deri kanseri, kemik kanseri ve mesane kanseri gibi farklı kanser türlerinin farklı kan gruplarıyla ilişkili olduğunu gösteriyor.