Karabük Üniversitesi şehirde HIV (+) ve HPV (+) vakalarında artış yaşandığı iddiaları kapsamında konuyla ilgili yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Şişkinlik sorunu ortadan kaldıran mucizevi taze nane çayının faydaları nelerdir? Şişkinlik sorunu ortadan kaldıran mucizevi taze nane çayının faydaları nelerdir?

Karabük ilinde HIV ve HPV vakalarında artış olduğu iddiası kapsamında Karabük Üniversitesi (KBÜ) açıklamada bulundu. Rektörlük tarafınca yapılan yazılı açıklamada; Karabük İl Sağlık Müdürlüğünün 23 Mart tarihindeki yapmış olduğu kamuoyu duyurusunda belirtilen iddia edildiği gibi Karabük ilindeki hastanelere HPV ve HIV şüphesi ile başvuru yapan sayısında artışolmadığı belirtildi.

İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZDIR

Karabük ilinin Asayiş bakımından da oldukça güvenli bir şehir olduğu bilgisi verilen açıklamada; "Öğrencilerimiz Karabük'te eğitim-öğretimlerine huzurlu şekilde devam etmektedir. Son günlerde ortaya çıkan iddialar gerçeklikle bir ilgisi olmayıp tamamen asılsız ve uydurmadır. Söz konusu paylaşımların içeriklerinin, üniversitemiz öğrencileri ve Karabüklü vatandaşlarımızı rencide edici duruma ulaşması kabul edilemez bir durumdur." ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada; "Üniversitemiz, öğrencilerimiz, üniversite personelimiz ve huzur kenti Karabük ile ilgili yapılan paylaşımlarda gerekli hassasiyetin gösterilmesi, bilgi ve belgeye dayanmayan iddialara itibar edilmemesi, ayrıca bu asılsız paylaşımları yapan failler hakkında 'halkı yanıltıcı bilgileri alenen yayma' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' gibi adli suçlar kapsamında gerekli cezai ve idari yaptırım süreçleri başlatılmış olup bu süreçlerin takipçisi olacağımız hususu kamuoyunun takdirlerine saygıyla duyurulur." denildi.