31 Mart yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, Erzincan’da  Cumhur ittifakı olarak mevcut belediye Başkanı Bekir Aksun ile seçime gireceğini açıklamıştı.

Erzincan MHP ile teşkilatı ve AK Parti İl teşkilatı yanı sıra Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman Erzincan Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ettiler. Ziyaretlerinde basın mensupları ile bir süre sohbet edildikten sonra Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, açıklamalarda bulundu. Karaman; “Başkanlığını kazandığı günden bugüne hiç bir zaman Erzincan'da başka parti gibi görmedik.Yani elimizden ne geliyorsa başkanımıza ve Erzincanlı seçtiği için başkanımıza ve Erzincan'a destek olmak için bütün gayretimizi gösterdik. Projeler açısından. Onun için hangi projesi varsa, Ankara'da ya da Erzincan’da ne ile ilgili Yapabileceğimiz bir şey varsa onu yapmaya çalıştık. Merkez çarşısında ve diğer projelerde hepsinde o zamanda vardır, bundan sonra da birlikte devam edeceğiz. Projeler böyle gidecek. Devletin birçok projesi var. İşte hastane projesi, yol projeleri ve devam eden projeler var.  

bu sene sadece Erzincan'da Türkiye genelinde 55 tane yeni proje alındı. 2’si Erzincan'da. Bunlardan birisi Besi Organize sanayi yapılışı birisi de örnek Sanayi Sitesi. Onlar yaptırım programını alındı. Erzincan’ın ihtiyaçı olan projelerin hepsi ile hepsini takip ediyoruz devlet neslinde. Belediyemizin projelerinde de ne ihtiyaç var ise, birlikte bakacağız ve yapılacak. 

Vali Aydoğdu’dan Berat Kandili mesajı Vali Aydoğdu’dan Berat Kandili mesajı

SEÇİM ÇALIŞMASI NASIL OLACAK?

“seçim çalışması şöyle olacak. iki ayrı partinde ayrı SKM'si olacak. Programları zaman zaman ayrı zaman zaman birlikte yapacağız. Birçok programı da ilçelere yapacağız. Merkezde de uygun olduğumuz zaman birlikte çalışmamızı yapacağız.  Yani belediye başkanlığında ittifakız. Belediye Meclis üyelerinde henüz karar verilmedi. Yani sistemin ne olacağı bilgisi verilmedi. İl genel meclisinde ayrı gidiyoruz. İlçelerde de ayrı giriyoruz. Sadece Refahiye’de AK Parti aday çıkarmadık.  

 Hayırlısı olsun. Yani verilen kararlara genel merkezde verilen kararları oradaki samimiyeti ve oradaki samimiyeti Erzincan'da da devam ettirmek istiyoruz. Biraz önce konuşmamda da söyledim. yani Cumhur ittifakı bu ülkenin geleceği için çok önemli. Ülkenin bekası, emniyeti, güvenliği, geleceği hakikatten bu ülkenin ihtiyacı var. Bizde halkımızdan bu ittifaka destek bekliyoruz." dedi.