Doğa, kültür, tarih, spor Kemaliye’de her yıl düzenlen Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği’nin kırk beşincisi bu yıl 21-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Ayrıca 3. Kemaliye İpek Yolu Ultra Trail Festivali de aynı tarihte yapıldı. İşte kemaliye şenlikleri ile ilgli fotoğraf kareleri...

45. Erzincan Kemaliye (Eğin) Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliği

Kültürel etkinlikler kapsamında; Halkımızın yoğun katılımı ile Kemaliye Folklor Turizm Gençlik ve Spor Derneği (KEFTUD) tarafından koro ve folklor konseri gerçekleştirildi.

Kemaliye Konser

Kültürel etkinlikler kapsamında; KEMAV Kültürevi Kütüphanesi açılışı gerçekleştirildi. Kaymakam İlhan Kayatürk KEMAV’a hayırlı olsun dileklerinde bulunarak emek ve katkı verenlere teşekkür etti.

Kemaliye Kütüphane

Kültürel etkinlikler kapsamında;Tahsin İstengel ile “Ahşap Ve Kumaş Baskı Çocuk Atölye Çalışması”gerçekleştirildi. Kaymakam İlhan Kayatürk çalışmayı ve sergiyi gezerek emek verenlere teşekkür etti.

Kemaliye Ahşap

por etkinlikleri maraton koşuları kapsamında; Kemaliye Silk Road UTM 50 KM,  Kemaliye UTM 30 KM koşuları gerçekleştirildi.

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (12)

Doğa sporları etkinlikleri kapsamında; Ünlü Dağcı Tunç Fındık ve gönüllü sporcular ile Kemaliye kaya tırmanışı etkinliği gerçekleştirildi.

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (8)

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (9)

Kültürel etkinlikler kapsamında; Alper Çubukçu Organizasyonu ile “Zafer Döner Konseri” gerçekleştirildi. Oldukça renkli geçen konsere halkımız ve ziyaretçilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (5)

Erzincan’da o banka 20 bin TL altında işlem yapmıyor! Erzincan’da o banka 20 bin TL altında işlem yapmıyor!

Doğa Sporları kapsamında Sporcularımız Kemaliye’nin eşsiz manzarasında sarp kayalıklarda bulunan Via Ferrata tırmanışını gerçekleştirerek zirveye ulaştılar.

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (4)

Spor etkinlikleri maraton koşuları kapsamında;  Kemaliye Stoneroad Run 22 Km,  Kemaliye  Dark Canyon Run 10 Km,  Kemaliye Festival Run 5 Km koşuları gerçekleştirildi.

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (7)

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (3)

Spor etkinlikleri kapsamında; çeşitli illerden Bisiklet Federasyonu sporcuları ve gönüllülerin katıldığı “TBF Dağ Bisikleti Yarışı” gerçekleştirildi.

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (1)

448857947 18004937798612928 5193642459583149324 N

20 Km- 10 Km- 5 Km Maraton koşularının akabinde ödül töreni gerçekleştirildi. Birçok ülkeden sporcuların katıldığı yarışlarda dereceye girenlere ödül ve hediyeleri takdim edildi.

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (10)

Kemaliye Şenlikleri Fotoğrfları (11)

Editör: Haber Merkezi - A