Prof. Dr. Ahmet Ercan, Erzincan İliç’te, ‘Göz göre göre olay oldu!’ Prof. Dr. Ahmet Ercan, Erzincan İliç’te, ‘Göz göre göre olay oldu!’

Erzincan Gençlik Merkezinde farklı yaş guruplarına verilen eğitimlerde kitabı doğru anlama ve anlatma alışkanlığı  veriliyor.
Gençlik Merkezinde farklı yaş gurupları için   “Kitap Okuma Atölyelerinde” gerçekleştirilen etkinliklerle kitabı doğru anlama ve anlatma alışkanlığı kazandırılıyor.
Proje ile ilgili bilgi veren ders öğretmeni Feyza Nur Işık; “Proje kapsamında okullardan öğrencilerimiz geliyor. Kitap Okuma Atölyelerinde öğrencilerimize ders veriyoruz. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını ve bunun yanında kitabı doğru bir şekilde anlamayı ve anlatmayı hedefliyoruz. Çocukların kitap okurken hayal güçlerini daha iyi bir şekilde ilerletmeyi amaçladıklarını belirten ders öğretmeni Işık; Çocuklara kitap okuturken ileriye dönük neler düşündüklerini ve geleceğe hazırlamaya dönük bir çalışma yapıyoruz. Aktif olarak kitap okuma becerisini kazandırmak için bir çalışma yapıyoruz.
Şu anda sınıfımızda 8-9 yaş aralığı öğrencilerimize kitap okuma etkinliği yapıyoruz. Edebiyat Atölyelerimizin içinde de her yaş hatta üniversite grubu öğrencilerimizde yer alıyor. Şu anda okullardan gelen öğrencilerimiz için hazırladığımız proje dâhilinde okuma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Her sınıfımızda 15 öğrencimiz var’ dedi.