Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankalara gönderdiği talimat ile birlikte kredi kartı limitlerinde değişikliğe gitti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan açıklama doğrultusunda PPK kararı ile faizlerde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Kredi kartı faizlerinin sabitlenmesi ile birlikte kart faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. İşte tüm detaylar…

Krdlmtdüsüyor1

En Düşük Emekli Maaşı 12.500 TL Oldu! En Düşük Emekli Maaşı 12.500 TL Oldu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama doğrultusunda PPK kararıyla faizlerde değişiklik yapılmadı. Kredi kartı faizlerini sabit tutulması doğrultusunda kart faiz oranlarında herhangi bir değişiklik olmadı.

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısını ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Bayram öncesinde ortaya çıkan haberler doğrultusunda kredi kartı limitlerinin düşürüleceği söylendi. Gözler BDDK'ya çevrilirken konu hakkındaki açıklama çok gecikmeden geldi. Bankalara gönderilen talimat doğrultusunda yeni düzenlemenin detayları belli oldu.

Türkiye'de çalışanların aylık geliri ve kredi kartı limitleri arasında uyumsuzluk olması doğrultusunda geçtiğimiz haftalarda bankalara uyarı gönderildi. BDDK konu için somut girişimlerde bulunmaya hazırlanırken halihazırda çok sayıdaki banka enflasyonu gerekçe göstererek peş peşe limit artırımlarına gitmişti.

Birçok kullanıcının kart limitlerinin aylık gelirinin 15 katına yükselmesi ile birlikte bankalardan BDDK'dan talimat gecikmedi. Yüksek oranlardaki limitlerin 1 Temmuz itibariyle değiştirileceği belirtildi.

Editör: Haber Merkezi - SK