545 maden sahası ihale edilecek 545 maden sahası ihale edilecek

Emekli ikramiyesi, Ramazan bayramı için verilen ikramiyede olduğu gibi 3 bin lira olarak hesaplara yatacak.

Emekliler Temmuz ayında maaşlarına enflasyon zammı alacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emeklilere seyyanen zam için açık kapı bıraktı. Yaklaşan Kurban Bayramı ikramiyeleri için 16 milyon emekli ikramiyelerin ne zaman yatacağını merak ediyor.

Emekli bayram ikramiyesi zammı, 2023 yılında maaş artışları sonrasında açıklanmıştı. Bayram ikramiyeleri 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. Böylelikle emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 2 bin lira, toplamda 4 bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı.

Kurban Bayramı Emekli Ikramiyesin Yatacağı Tarih Belli Oldu

"Emeklilere nefes aldıracak bütçeyi ayarlıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Tecep Tayyip Erdoğan "Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz" ifadelerini kullandı. Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri 2024 yılında yüzde 50 zam yapılarak 3 bin TL'ye çıkarıldı. Emekliler 3 bin TL'lik Kurban Bayramı ikramiyesi ile kurban alınamayacağını dile getirip artış istese de hükümet tarafından artış ile ilgili bir açıklama gelmedi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Üç bin lira olarak hesaplara yatacak olan ilk emekli bayram ikramiyesi, Kurban bayramından önceki hafta olan 5 Haziran - 10 Haziran arasında yatırılması bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi - SK