Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre madencilerimizin cenaze namazları yarın Enerji Bakanınında katılımı ile Erzincan'da kılınacak. işte Karamanın sosyal medya açıklaması:

'İliç’te meydana gelmiş olan maden kazasında toprak altında kalan 4 vatandaşımız bulunmuş ve definleri gerçekleştirilmişti.

Dün itibarıyla 5 vatandaşımıza daha ulaşıldı.

Değerli kardeşlerimin cenazeleri yarın (10 Haziran 2024) tarihinde; Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar’ın  katılacağı öğlen namazına müteakip, Erzincan Terzibaba Camiinde cenaze namazlarını eda ettikten sonra memleketlerine uğurlanacaktır.

Erzincan Girlevik şelalesi, kurban bayramında da vatandaşların tercih noktası oldu Erzincan Girlevik şelalesi, kurban bayramında da vatandaşların tercih noktası oldu

Mehmet KAZAR (Osmaniye)
Hüseyin KARA (Sivas)
Abdurrahman ŞAHİN (Sivas)
Şaban YILMAZ (İliç)
İbrahim KEKLİK (İliç)

Kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. 
Mekanları cennet olsun inşallah 

Not: İliç’te defnedilecek kardeşlerimiz ikindi namazına müteakip Yusuf Ziya Demir Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Merkez Mezarlığına defnedileceklerdir.
 
Kazanın meydana geldiği ilk günden itibaren toprak altında kalan vatandaşlarımızı bulmak için tüm imkanlarını seferber eden Devletimize, Tüm kurum ve kuruluşların çalışanlarına teşekkür ediyorum.'

Madencilerimiz Için Kılınacak Cenaze Namazına Enerji Bakanı Da Katılacak 1

Editör: Haber Merkezi - SK