Erzincan havaların ısınması ile birlikte vatandaşlar mesire alanlarını doldurmaya başladı. Özellikle şehir merkezine akın Ekşisu Mesire alanı, Esentepe, Atatürk Parkı gibi birçok yerler tercih ediliyor.

Akşam saatlerinde mangalını ve semaverini alan vatandaşlar ailecek güzel bir akşam geçiriyor. Çocuklar oyun parklarında oynarken, kendilerinin bu yaz akşamlarında serin havanın tadını çıkardıklarını söyleyen Arif Çalı şehir merkezine yakın olduğu için Ekşisu Mesire alanını tercih ettiklerini söyledi. Şehrin gürültüsünden uzak bir şekilde ailecek güzel zaman geçirdiklerini söyleyen Çalı şehir dışından gelenlerin de Erzincan’da bulunan mesire alanlarını beğendiklerinin belirtti. Çalı ayrıca vatandaşların piknik alanlarına sahip çıkmasını ve çöplerini muhakkak toplamalarını istedi.

Erzincan'da trafik kazasında yaralılar boğulmaktan kurtarıldı(Video) Erzincan'da trafik kazasında yaralılar boğulmaktan kurtarıldı(Video)

HERŞEY GÜZEL VE TEMİZ

Ekşisu Mesire alanında piknik yapan Fatih Çiçek ise çevrenin çok temiz ve düzenli olduğunu belirterek Erzincan Belediyesine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Çiçek; ‘Çok güzel oyun parkı var çocuklar burada gönüllerince eğleniyor ve enerjilerini atıyor. Çocuklarımızı güvenli bir şekilde, oynamalarının rahatlığı ile bizlerde serin havanın tadını çıkartıyoruz. Tüm Erzincan halkı olarak yeşil alanlara sahip çıkmamız gerekiyor. Her vatandaş üzerine düşen görevi erine getirirse daha güzel yaşanılabilir piknik alanlarımız olur.’ Dedi.

DİĞER İLLERDEN YÜZLERCE ARAÇ GELİYOR               

Özellikle Ekşisu Mesire alanına başta Tunceli, Bayburt ve Gümüşhane olmak üzere yüzlerce araç geliyor. Geniş otopark olması ile park sorunu yaşamayan vatandaşlar hizmetten oldukça memnun.

Editör: Haber Merkezi - FC