Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 2023 Taban Puanları... Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 2023 Taban Puanları...

Üniversitelerin kendilerine ait geçmiş verileri dikkate alınarak hesaplama yapıldığında, ilk 3’ü Doğuş Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi olmak üzere 4 üniversite daha genel ortalama üzerinde kalarak gelişimini sürdürmüştür.

Öğrencilerien kısa sürede istihdama katılan ilk 5 üniversite listesinde Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, SANKO Üniversitesi ve Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi yerlerini muhafaza ederken, listeye Gebze Teknik Üniversitesi de dâhil olmuştur.

Iş Bulan Üniversiteler

İş Dünyasının, Mezunlarından En Çok Memnun Olduğu Üniversiteler

İş dünyasında başarı, nitelikli bir eğitimden geçen mezunlarla doğrudan bağlantılıdır. Bu bağlamda, iş dünyasının mezunlarından en çok memnun olduğu üniversiteleri belirlemek oldukça önemlidir. Sektörel ihtiyaçlara uygun, donanımlı ve iş dünyasına adapte olabilen mezunları yetiştiren üniversiteler, rekabetçi iş ortamında önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu kapsamda yapılan araştırmalar ve elde edilen veriler, iş dünyasının tercih ettiği üniversiteleri belirlemekte yardımcı olmaktadır.

İşte, “İş Dünyasının, Mezunlarından En Çok Memnun Olduğu Üniversiteler”

Iş Dünyası Üniversiteler

Iş Dünyası Üniversiteler 1

Editör: Haber Merkezi - SK