Erzincan Müftülüğü Pir-i Sami Kur'an kursumuzdaki eğitim gören 4-6 yaşa grubu öğrencilerine oruç bilincini yetiştirmek amacıyla tekne orucu tutmaları istendi.

Kurs öğreticileri Erzincan Müftülüğü Pir-i Sami Kur'an kursumuzdaki 4-6 yaş grubunda ki 41 öğrenciyle birlikte hem Ramazan-ı şerif'e dikkat çekmek hem de onları oruca teşvik edip alıştırmak için tekne orucu tutmaları tavsiye edildi.

Osmanlı'nın kadim bir geleneği olan tekne orucu tutmalarını tavsiye edilen minik öğrenciler ile bir etkinlikle bir araya gelindi.

Düzenlenen etkinliğe İl Müftüsü Muharrem Gül, Müftü Yardımcısı Gülay Demirci, kurs öğreticileri ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe katılan öğrencilere hediyeler verildi.  İl Müftüsü Muharrem Gül; “Tekne orucu, henüz mükellef sayılmayan küçük yaş grubu çocukların oruca alıştırılmaları adına belli bir süre aç kalarak beklemeleri demektir. Bununla Ramazan bilincini dimağlara yerleştirmek hedeflenir. Onların, dinine, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı nesiller olarak yetişmesi için gayret gösteriyoruz.” Dedi.

Minik Öğrenciler2

EKPSS'nin yapılacağı tarih açıklandı! EKPSS'nin yapılacağı tarih açıklandı!