Saçlarımızgenel görünümümüze şıklık katmaktadır. Herkes, mükemmel ve sağlıklı saçlara sahip olmak istemektedir. Günlük yaşamın stresi, yanlış saç bakım ürünleri ve çevresel faktörler saçlarımızı kötü yönde etkilemektedir. Peki, mükemmel saçlar için neler yapılmalıdır?

1.       Doğru Şampuanı Seçin

Saçlarımızın sağlığı için doğru şampuanı seçmek gerekmektedir. Herkesin saç tipi farklıdır ve doğru şampuanı seçmekbu aşamada oldukça önemlidir.Saçlarınızı en iyi şekilde temizlemek ve beslemek için gerekli olan şampuanı bulmalısınız.

Yağlı saçlarınız varsa, yağ dengesini düzenleyen şampuan tercih etmeniz gerekmektedir. Kuru saçlarınız varsa da, nemi koruyan ve saçları iyi bir şekilde besleyen şampuan kullanmanız gerekmektedir.

2.       Saç Maskesi Uygulayın

Saç maskeleri, saçlarımızı beslemek ve nemlendirmek için harika bir yoldur. Düzenli olarak saç maskesi uygulayarak saçlarınızın daha güçlü, daha parlak ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz.

3.       Saç Derisini Masaj Yaparak Uyarın

Saç derisine düzenli olarak masaj yapmak saç büyümesini teşvik etmek için harika bir yöntemdir. Masaj işlemi, saç foliküllerinin kan dolaşımını iyi bir şekilde arttırır. Bu işlem ile birlikte saç kökleri daha verimli şekilde beslenir. Sizlere saç derisine makyaj yapmanız için birkaç püf noktadan bahsedeceğiz.

** Saç derisine masaj yapmak için parmak uçlarınızı kullanın ve nazikçe dairesel hareketlerle masaj yapın. Sizlere sunmuş olduğumuz bu özel yöntemi düzenli olarak uyguladığınız zaman saçlarınızın daha gür ve sağlıklı çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

4.       Sıcak Aletleri Daha Az Kullanmaya Özen Gösterin

Erzincan’ın geleneksel zanaatı: Bakır eşyalarınızı parlatmanın püf noktaları Erzincan’ın geleneksel zanaatı: Bakır eşyalarınızı parlatmanın püf noktaları

Fön makinesi, saç düzleştirme aletleri veya maşa gibi sıcak olan aletler saçların yapısına zarar verebilir. Sürekli olarak bu tür aletleri kullanmak genel olarak saçların kurumasına, kırılmasına ve yıpranmasına neden olabilir.

Aletlerin saçınıza zarar verebilme ihtimalinden dolayı saçlarınızı mümkün olduğunca sıcak aletlerden korumaya çalışın. Doğal saç kurutma yöntemlerini tercih edin ve sıcak aletleri kullanmanız gerektiğinde mutlaka saç koruyucu ürünler kullanın.

5.       Sağlıklı Beslenmeye Özen Gösterin

Saçlarımızın sağlığı, içten dışa doğru bir yolculuktur. Sağlıklı saçlara sahip olmak için debeslenmeye oldukça fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Saçlarınızı besleyen protein, demir, omega-3 yağ asitleri ve çinko gibi besinleri de yeterli miktarda tüketmeniz oldukça önemlidir.