Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yaşanan olaylar ile gündeme gelen ve kendisini Mehdi ilan eden Mustafa çabuk kamuoyunda merak edilen ve çokça araştırılan biri haline geldi.

Peki Mustafa Çabuk Kimdir?

Mustafa Çabuk, 1990 yılında dünyaya gelmiştir ve genç yaşına rağmen önemli faaliyetlere imza atmıştır. Ankara  Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim  aldıktan sonra çeşitli sosyal ve siyasi alanlarda aktif rol üstlenmiştir.

Çabuk, Cumhuriyet Halk Partisi'ne  katılmış ve Ankara'da çeşitli kademelerde görev yapmıştır. Özellikle CHP'nin gençlik kollarında ve yerel  yönetimler komisyonunda etkinlik göstermiştir. Ayrıca, hukuk ve insan hakları alanında çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Mustafa Çabuk'un adı, Çanakkale'deki bir tarikatın faaliyetleriyle gündeme gelmiştir.

Mustafa Çabuk Külcüler köyünde bulunan iki oteli kiralayarak Hilafeti Muhammediye adlı tarikat faaliyetlerini sürdürmüştür.

Fakat kaçak kazı faaiyetlerinden dolayı grup üyeleri ile beraber jandarma tarafından düzenlene operasyonda Mustafa Çabuk ile beraber 21 kişi göz altında alınmıştır.

Mustafa Çabuk, tarikat lideri olarak finansman ve fetvalar konusunda tarikat lideri olarak Mustafa Çabuk finansman,fetvalar vererek öenmli rol oynamaktadır.

Bankaların kâfir kurumlar olduğunu iddia ederek, hilafet hareketinin finansmanı için kredi çekmenin caiz olduğuna dair fetvalar vermektedir.

Türk Hava Yolları 2024 yılı personel alımı yapacağını duyurdu! Türk Hava Yolları 2024 yılı personel alımı yapacağını duyurdu!

Çabuk'un dikkat çeken öngörülerinden biri, Ayasofya'nın açılışıyla ilgilidir. Ancak, açılışın gerçekleştiği tarihte orada bulunamamıştır.

Bu durum, Çabuk'un öngörülerinin ne kadar gerçekçi olduğu konusunda tartışmalara neden oldu.