mutfak-temizligi

Erzincan’da 3 saat elektrik kesintisi yaşanacak! 03.12.2023 tarihinde! İşte detaylar… Erzincan’da 3 saat elektrik kesintisi yaşanacak! 03.12.2023 tarihinde! İşte detaylar…

Dökülen sos, sıçrayan yağ lekeleri, ve yanmış yemek artıkları, ocak yüzeyinde zamanla kurur ve inatçı lekelere dönüşebilir. Ancak, endişelenmeyin! Tek bir malzemeyle ocak lekelerini kökünden kazıyan pratik yöntemlerle, ocaklarınızı tekrar cam gibi parlak hale getirebilirsiniz. İşte bu lekeleri gidermenize yardımcı olacak basit formüller:

kararmis-ocak-gozleri_16_9_1587371814

LİMON VE SİRKENİN GÜCÜNDEN FAYDALANIN

Eğer çelik ocağınız varsa limon ve sirkeden faydalanabilirsiniz. Sirke ve limon suyunu, bir miktar suyla karıştırıp lekeli alanlara uygulayın.

0x0-asla-beyaz-sirke-kullanarak-temizlememeniz-gereken-5-yer-1662376014185

EN İDEAL DOĞAL MALZEMELERDEN BİRİ...

Karbonat temizlikte sık tercih edilen malzemelerden biri. Limon ve karbonatı karıştırıp lekeye uygulayabilirsiniz.

sirke-1

ZORLU LEKELER İÇİN MÜKEMMEL ÇÖZÜM

maxresdefault-1

Diş fırçası, ocaktaki inatçı ve ulaşılması zor yerleri temizlemek için mükemmel bir seçim. Ancak ocağınızın türüne göre çizilmelere sebep olabilir. Bunu engellemek için ocağınızın yapısına dikkat edin.

Ocaklarda, kir veya leke hızlı bir şekilde birikebiliyor. Bir diş fırçasına biraz bulaşık deterjanı sürün ve lekenin olduğu yeri dairesel hareketlerle ovalayın. Daha sonra bir bezle güzelce silin.