Ana sınıfı, ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-Kayıt sonuçları erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılında ana sınıfı, ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-Kayıt sonuçları erişime açtığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

OKUL KAYITLARI BAŞVURU OLMAKSIZIN TAMAMLANDI

Lise ve üniversite tercihinde öğrencilere ücretsiz rehberlik desteği Lise ve üniversite tercihinde öğrencilere ücretsiz rehberlik desteği

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilk ve ortaokula başlayacak öğrencilerin okul kayıtları, MERNİS adres bilgileri esas alınarak herhangi bir başvuru olmaksızın e-Okul sisteminden tamamlandı.

İlkokul 1. sınıflarda şube ve sınıf öğretmeninin belirlenmesi ile 5.sınıfa başlayacak öğrencilerin şubelerinin belirlenmesi ise Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'ne bağlı olarak ağustos ayının son haftasında gerçekleştirilecek.

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?

Veliler, e-Devlet kapısı sisteminden "İlköğretim Okulları Adrese Göre Kayıt Okulu Sorgulama" (e-Kayıt) hizmet başlığından çocuklarının yerleştirildiği okulu öğrenebilecekler.

(https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-ilkogretim-okullari-adrese-gore-kayit-okulu-sorgulama-e-kayit)

2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

2024-2025 eğitim öğretim yılı, 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Okul Kayıt 1

Editör: Haber Merkezi - SK