Saç dökülmesinin çözümü artık elinizde! Biberiye ve karanfil suyu karışımı ile sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün.

Kadın, erkek fark etmeksizin herkes kalın, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmayı arzulamakta, ancak böyle görünümü elde etmek için özel tarifler ve bakımların popülerliği son dönemde artış gösterdi. Saç dökülmesi; genetik faktörler, yanlış ürün kullanımı, beslenme ya da dış etmenlere bağlı olabilir. Bu saç sorunun genelinin yaşamakta olup, kelleşmeye sebep olan sebepleri araştırmakta ve saç ektirme yöntemlerine başvurarak çözüm yoluna gidilmekte. Fakat bu sorunu doğal yoldan çözmek isteyen kitle daha çok ön plana çıkmaktadır. Bu durum için doğal ürünler, maskeler için araştırılma yapılmakta ve aktarlara gidilerek saça iyi gelen ot ve köklerden faydalanmaktadırlar. Son zamanlarda saç bakımında popülerliğini koruyan biberiye ve karanfil suyu karışımı olarak bilinen bu doğal yöntem saçınıza önemli katkı sağlayan bir karışım olarak karşımıza çıkmakta.  Sonuçlar ve araştırmalar biberiye ve karanfil suyu karışımı saçları uzatmakta oldukça etkili ve harika bir çözüm olarak karşımıza çıkmakta. Şimdi biberiye ve karanfil suyu karışımının saça faydalarından bahsedelim.

Biberiye ve karanfil suyu karışımın tarifi;

1 tutam biberiye ve 15-20 adet karanfile, 1 bardak suya ekleyip 2 dakika kaynatalım ve soğuyuncaya kadar demlenmesini bekleyelim. Ardından boş sprey şişesine boşaltarak her gün saç diplerinize masaj yaparak uygulayın, duştan sonra temiz saça uygulandığı zaman daha etkili olur. 3 ay boyunca ve düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye edilmekte olup bu sayede dökülmeye fayda edeceği vurgulanır.

Doğal maden suyunun inanılmaz faydaları Doğal maden suyunun inanılmaz faydaları

Biberiye ve karanfil suyu karışımının saça faydaları;

Saç dökülmesini önler: Magnezyum, kalsiyum, bakır, manganez ve demir minarelerini barındırmakta olup saç köklerine fayda etmekle beraber insan sağlığına da birçok faydası vardır.

Saç köklerini besler: : İçindeki vitaminler sayesinde saç köklerine yardımcı olur ve dökülmelerini engeller.

Saç uzamasını hızlandırır: Saç derisindeki kan dolaşımı artırarak saçları hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

Saçın daha parlak görünmesine yardımcı olur: Saçın nemli kalmasına yardımcı olarak parlak bir görünüm elde ederek ışıl ışıl olmasını sağlar.

Kepek sorununda etkili olup kepeği engeller: Suyu saç diplerine masaj yaparak elde edilir.

Saçın beyazlamasını yavaşlatır