Saç köklerini besleyen doğal yağlar saçların hızlıca uzamasına yardımcı oluyor.

Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız öncelikle sabırlı olmanız gerekir. Saçları hızlı ve güçlü uzatmak için uygulayacağınız pek çok doğal yöntem var.

İşte bu yağlar ve kullanım şekilleri:

ZEYTİNYAĞI

 Zeytinyağı E vitamini bakımından çok zengin bir doğal yağdır. Zeytinyağı saç köklerini besler. Saçların güçlü ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Zeytinyağı saçlar için ciddi bir nem kaynağıdır. Saçlara nem depolar. Kırılmasını ve yıpranmasını engeller. Zeytinyağı ile saçlarınızı çok hızlı uzatabilirsiniz. Zeytinyağı ayrıca saç dökülmesini de engeller. Böylece daha gür ve sağlıklı saçlarınız olabilir.

ZEYTİNYAĞI İLE SAÇ UZATMAK İÇİN;

 Ilık zeytinyağını saç diplerinize sürün.

Birkaç dakika boyunca nazik bir şekilde masaj yapın.

Karaburun açıklarında deprem meydana geldi Karaburun açıklarında deprem meydana geldi

Saçlarınızı bir havlu ile sarın ve gece boyunca bu şekilde uyuyun.

Sabah uyandığınızda saçlarınızı zeytinyağından arındırın.

Düzenli olarak haftada 1 defa bu yöntemi uygulayın

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

 Hindistan cevizi çok güçlü bir doğal nemlendiricidir. Hindistan cevizi yağını saç köklerine uyguladığınızda saçlarınızın doğal nem dengesini koruyabilir, saçlarınızın yıpranmasını engelleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi saç köklerini harekete geçirerek daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Ayrıca saç tellerini onarır ve saçların kırılmasını engeller.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE SAÇ UZATMAK İÇİN;

Bir miktar Hindistan cevizi yağını temiz, kuru saçlarınıza 10-15 dk boyunca masaj yaparak saç derinize uygulayın, minimum 3 saat beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

ARGAN YAĞI 

Argan yağı halk arasında sıvı altın olarak bilinir. Argan yağı cilt ve saç bakımında çok kullanılan doğal yağlar arasında yer alır.

Argan yağı A ve E vitamini bakımından çok zengindir. Düzenli kullanılan Argan yağı, saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. Saç köklerini harekete geçirir ve kan dolaşımını hızlandırır.

Argan yağı saç köklerinin nefes almasına yardımcı olur. Kuruluk sorununu ortadan kaldırır. Kepeği giderir ve yeniden oluşmasını engeller. Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için saçlarınıza Argan yağı ile masaj yapabilirsiniz.

ARGAN YAĞI İLE SAÇ UZATMAK İÇİN;

Yatmadan önce birkaç damla ılık argan yağını kafanıza sürün.

10 dakika boyunca dairesel hareketler ile saç derinize masaj yapın.

Tüm gece argan yağını saçlarınızda bekletin.

Bu yöntemi haftada 2-3 kez uygulayın.

BİBERİYE YAĞI

Biberiye yağının anti bakteriyel ve antioksidan özellikleri bulunur. Biberiye yağı cilt ve saç sağlığını koruyan doğal yağlar arasında yer alır.

Biberiye yağı özellikle saç dökülmesini önleme konusunda çok başarılıdır. Yeni saç oluşumunu destekler ve saçların güçlü uzamasına yardımcı olur.

BİBERİYE YAĞI İLE SAÇ UZATMAK İÇİN;

Biberiye yağını genellikle tek başına saçlarınıza uygulamanız önerilmez.

İki damla biberiye yağını, 2 yemek kaşığı, Hindistan cevizi, jojoba, badem veya avokado yağlarından herhangi biriyle karıştırın.

Bu karışımı saçınıza sürüp, saç diplerinize masaj yapın.

30 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Haftada 1 kez bu yağı saçlarınıza düzenli olarak sürün.

KEKİK YAĞI

Kekik yağı, saç diplerinde meydana gelen kuruluk, kaşıntı ve pul pul dökülme gibi sorunları giderir.

KEKİK YAĞI İLE SAÇ UZATMAK İÇİN;

5 damla kekik yağı ve 1 damla E vitamini ampulü karıştırın.

Saç diplerine masaj yaparak yedirin.

1-2 saat boyunca saçlarınızda bekletin.

Saçlarınızı doğal bir şampuanla maskeden arındırın.

Haftada 1 kez bu maskeyi uygulayın. Saç diplerini rahatlatır. Kekik yağı saçlara nem depolar ve dış etkenlere karşı güçlendirir. Saç tellerini onarır ve kalınlaştırır. Kekik yağını düzenli kullanarak saçlarınızın uzamasına destek olabilirsiniz.