CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, milletvekili seçilmesinin üzerinden geçen bir yıl içinde yaptığı çalışmaları anlattı. CHP İl binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında Sarıgül, bir yıl boyunca 40 yazılı soru önergesi verdiğini, TBMM Genel Kurulunda 19 kez konuşma yaptığını ve 9 kanun teklifi sunduğunu belirtti.

TBMM’de, Erzincan’da ve diğer illerde 87 basın toplantısı yaptığını, 53 kez TV programlarına çıktığını, ekranlarda 4949 kez, yazılı basında 5 bin 384 kez isminin geçtiğini belirten Sarıgül, sosyal medyadaki izlenme oranlarına ilişkin şu bilgileri açıkladı:

“1 milyar 661 milyon 50 bin izlenmeye ulaştık”

“TBMM’de, Erzincan’da ve diğer illerde 87 basın toplantısı düzenledim, 53 kez TV programlarına katıldım, medyada 4 bin 949 kez ekranlarda, 5 bin 384 kez yazılı basında ismim geçti.”

Erzincan Emniyeti'nden bayram trafiği için sürücülere uyarı Erzincan Emniyeti'nden bayram trafiği için sürücülere uyarı

Ayrıca, sosyal medyadaki izlenme oranlarına dair bilgi veren Sarıgül, Instagram’da 600 milyon, TikTok’ta 400 milyon, Facebook’ta 375 milyon, Twitter’da 280 milyon olmak üzere toplam 1 milyar 661 milyon 50 bin izlenmeye ulaştığını ve bu izlenmelerin 2 milyar 154 milyon haber sayısına eriştiğini açıkladı.

Sarıgül, basın toplantısında CHP için yaptığı çalışmalarla ilgili olarak, CHP Erzincan belediye başkan adayının kampanyası boyunca yanında yer aldığını, İstanbul’da 6 ilçesinde ve ülkenin 12 ayrı seçim bölgesinde CHP’ne bir oy daha fazla kazandırmak için çalıştığı bilgisini verdi.

“Kurultayda farklı tutumlar izlemiş olsak da hepimiz CHP’liyiz, hepimiz Türkiye’den yanayız. Bize düşen görev yönetimin arkasında durarak, partimizi başarılı kılmaktır. Bu bütün CHP’lilerin görevidir" diyen Sarıgül, Erzincan için yaptığı faaliyetleri şöyle anlattı:

365 GÜNÜN 160 GÜNÜNDE ERZİNCAN'DA OLDUM

“Can Erzincanlılardan Milletvekili olmak için değil abileri, kardeşleri, evlatları olmak için oy istedim. Bir yılda 53 kez Erzincan'a geldim. 365 günün 160 gününde Erzincan'da oldum. Bütün dini ve milli bayramları hemşerilerimle kutladım. Can Erzincan'da 125 bin kilometre yol yaparak hemşerilerimin iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldum. Üzümlü ilçesindeki sel felaketinde ve İliç’teki maden faciasında iki saat sonra olay yerindeydim. TBMM İliç Araştırma Komisyonunu kurulmasına öncülük ettim. Kurulan komisyonun başkanlık divanında yer aldım. Erzincan’la ilgili 19 soru önergesi vererek Erzincan'ın sorunlarını hükümet nezdinde takip ettim. Mecliste, Erzincan’da basın toplantıları yaparak Erzincan'ın sorunlarını duyurdum. TBMM Genel Kurulunda yaptığım konuşmalarda Can Erzincan’ı anlattım. Sorunlarını dile getirdim.” “Türkiye genelinde olduğu gibi can Erzincan’ımızda da işsizlik var, geçim sıkıntısı var” diyerek sözlerine devam eden Sarıgül, kendisine ulaşan taleplerde birinci sırada iş isteklerinin, ikinci sırada geçim sıkıntısının, üçüncü sırada tayin taleplerinin, dördüncü sırada sağlık hizmetlerinde yaşanan yetersizliklerin yer aldığı bilgisini verdi.

“ERZİNCAN'I TANITMAMIZ LAZIMDI, BUNU YAPTIM”

Erzincan'da işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Sarıgül, “Bizim Erzincan'ı tanıtmamız lazımdı, ben bunu yaptım” dedi.

Sarıgül basın toplantısını şu sözlerle bitirdi:

“Halisane niyetlerle, heyecanla coşkuyla çalıştım. Can Erzincanlılar beni Ankara'ya gönderdi. Bunun sorumluluğunu taşıyorum. Attığım her adımda Erzincanlıları mahcup etmemeye çalışıyorum. Can Erzincan’ın sesini duyurmaya ve sorunlarını çözmek için çalışmaya devam edeceğim.”

Editör: Seher Özbilir